Seime apdovanoti pirmojo moksleivių kūrybinio konkurso „Kraštietis, kurį žinau ir juo didžiuojuosi“ laureatai (2)

Moksleivių konkurso nugalėtojai ir rengėjai | lrs.lt nuotr.

Moksleivių konkurso nugalėtojai ir rengėjai | lrs.lt nuotr.

Šią savaitę Seime apdovanoti pirmojo moksleivių kūrybinio konkurso „Kraštietis, kurį žinau ir juo didžiuojuosi“ nugalėtojai. Bemaž pusmetį trukusio konkurso finalinis etapas vyko Seimo Europos informacijos biure, kur atrinktų dešimties geriausių kūrinių autoriai pristatė savo darbus.

„Konkursas sulaukė daugybės kūrinių iš visos Lietuvos. Šaunu, kad mūsų moksleiviai yra tokie kūrybiški – jie įrodė, kad galima naujais ir netikėtais rakursais pristatyti žinomus savo krašto žmones, iškilias asmenybes. Tikiuosi, šie pavyzdžiai mus įkvėps dideliems ateities darbams“, – teigė vienas konkurso iniciatorių, Seimo narys Petras Auštrevičius.

Kartu su Mykolo Romerio universitetu pirmą kartą surengto konkurso „Kraštietis, kurį žinau ir juo didžiuojuosi“ vertinimo komisija, išklausiusi dešimties moksleivių darbų pristatymą, atrinko tris įsimintiniausius.

Konkurso nugalėtojais paskelbti: Daugų kaimo (Alytaus r.) V. Mirono gimnazijos moksleivės Evelinos Diksaitės darbas apie garsią lietuvių kilmės amerikiečių aktorę – „Rutą Lee“, Paparčių pagrindinės mokyklos (Kaišiadorių r.) moksleivių Mindaugo Stanionio, Modestos Šmigelskytės, Kristinos Zablackaitės darbas „Paparčiuose vaikų sielos krauna gražiausius pumpurus“ ir Panevėžio J. Balčikonio gimnazijos moksleivių Luko Stakėlos, Gedimino Povilavičiaus, Juozo Rimkaus, Lukos Smalinskaitės ir Gretos Adlytės darbas apie rezistencinio judėjimo atstovą Antaną Jasnauską. Visos trys konkurso laureatų komandos apie įsimintinas savo krašto asmenybes sukūrė vaizdo pasakojimą.

„Dalyvauti konkurse mane paragino klasės auklėtoja. Lietuvių kilmės aktorės Rutos Lee, kilusios iš Bukauciškių kaimo greta Daugų, vardas įamžintas žvaigžde Holivudo Šlovės alėjoje. Tai yra didžiulis pasiekimas – aš didžiuojuosi, kad aktorė kilusi būtent iš to krašto, kuriame aš gyvenu“, – sakė viena konkurso laureačių šešiolikmetė Daugų V. Mirono gimnazijos moksleivė E. Diksaitė.

Konkurso laureatams įteikti vertingi prizai – pažintinė kelionė į Briuselį. Šį prizą įsteigė Europos Parlamento narė Laima Andrikienė.

Mykolo Romerio universiteto Politikos ir vadybos fakulteto dekanas Algirdas Monkevičius tikisi, kad naujasis konkursas prisidės prie lyderystės skatinimo mokyklose. Konkurse dalyvavusių moksleivių darbai buvo vertinami pagal šiuos kriterijus: originalumą, kūrybiškumą, novatoriškumą, turinio analitiškumą ir medžiagos aktualumą.

Visi finalinio moksleivių konkurso dešimtuko autoriai buvo apdovanoti konkurso rėmėjų dovanotomis knygomis. Pirmajam moksleivių kūrybiniam konkursui „Kraštietis, kurį žinau ir juo didžiuojuosi0“ jaunuoliai savo darbus siuntė nuo 2011 metų lapkričio 30 d. iki 2012 kovo 19 dienos. Tikimasi, kad šis moksleivių konkursas taps tradicinis.

Kategorijos: Lietuvoje, Švietimas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė