Paleisti į laisvę A.Sanikovas ir D.Bondarenka (1)

A. Sanikovas | „Scanpix“

A. Sanikovas | „Scanpix“

Baltarusijos oficialusis prezidentas Aleksandras Lukašenka šeštadienį, balandžio 14 d., suteikė malonę ir išleido iš kalejimo opozicijos lyderį Andrejų Sanikovą, po to kai ES pradėjo Baltarusijai taikyti naujas sankcijas.

„Ačiū visiems jums už paramą ir solidarumą. Tikiu, kad dėl šio solidarumo ir paramos buvau ne tik paleistas, bet ir išgelbėtas“, – susirinkusiems jo palaikyti sakė A.Sanikovas.

Buvęs užsienio reikalų viceministras bei kandidatas į prezidentus A. Sanikovas 2011 m. buvo nuteistas kalėti penkerius metus dėl dalyvavimo protestuose po 2010 m. prezidento rinkimų.

Baltarusijos vidaus reikalų ministerija dar 2011 m. gruodžio 23 d. gavo įkalintojo buvusio kandidato į šalies prezidentus Andrejaus Sanikovo malonės prašymą.

Europos Sąjungos valstybių vadovai seniai reikalavo paleisti A. Sanikovą, kuris yra vienas iš Baltarusijos opozicijos lyderių.

Šiandien, balandžio 15 d., buvo paleistas ir kitas garsus opozicijos aktyvistas, areštuotas A.Lukašenkai pradėjus taikyti griežtas priemones opozicijos atžvilgiu, Dmitrijus Bondarenka, apie kurio paleidimą pranešė žmona.

Kategorijos: Baltų žemėse, Naujienos, Visi įrašai, Visuomenė, Žmonės | Žymos: , , , , , .

1 komentaras

  1. Kažin:

    Malonės suteikimą jiems reikėtų sieti su Velykomis, tačiau žiniasklaida kažkodėl apie tai neužsimena.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė