Nusipelniusiems kauniečiams įteiktos Kultūros ir meno premijos (nuotraukos) (4)

Kauno meras A.Kupčinskas apdovanoa A.Patacką | kaunas.lt nuotr.

Kauno meras A.Kupčinskas apdovanoja A.Patacką | kaunas.lt nuotr.

Balandžio 15-oji – Pasaulinės kultūros diena. Ta proga Kauno muziejuose, bibliotekose, bažnyčiose ir kultūros įstaigose surengta daug renginių.

Praėjusį penktadienį Maironio lietuvių literatūros muziejuje Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas Kaunui ir Lietuvai nusipelniusiems, kultūros srityje pasižymėjusiems kauniečiams įteikė Kauno miesto savivaldybės įsteigtas Kultūros ir meno premijas. Šias premijas savivaldybė teikia nuo 2007 metų.

Šiais metais premijos paskirtos keturiems asmenims. Miesto savivaldybės įsteigta premija atiteko dailininkei tekstilininkei Zinaidai Irutei Dargienei, kurios darbai buvo eksponuoti Lietuvoje ir daugelyje pasaulio šalių.

Kultūros ir meno premija taip pat paskirta disidentui, LR Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo deputatui, Kovo 11-osios akto signatarui, kultūrologui Algirdui Patackui, kuris yra paskelbęs daug straipsnių baltų, indoeuropiečių kultūros klausimais, išleidęs knygas „Gimties virsmas“ (1990), „Vestuvinis virsmas“ (1990), poezijos ir prozos knygeles „Vėjų pagairėje“ (2006), „Aisa. Eilėraščiai apie meilę ir liūdesį“ (2011) „Pastogės Lietuva“ (2011) ir kt.

Premija atiteko ir žymiam fotomenininkui Romualdui Rakauskui, kurio darbai puošia ne tik Lietuvos fotomeno galerijas, bet ir daugelio šalių dailės salonus. Ketvirtasis premija įvertintas kaunietis – solistas, režisierius Stanislovas Rubinovas, kuris dirbdamas Kauno valstybiniame muzikiniame teatre, sukūrė apie 50 vaidmenų, išleido muzikos albumus, dabar kūrybingai dirba režisieriumi Kameriniame teatre.

„Šie metai yra mūsų tautos dainiaus, atgimimo žadintojo Maironio metai. Visus metus minėsime poeto 150-mečio jubiliejų. Man malonu šiandien, Pasaulinės kultūros dienos proga, tokioje garbingoje vietoje, Maironio lietuvių literatūros muziejuje, įteikti Kultūros ir meno premijas. Pagrįstai galime didžiuotis, kad Kaunui ir Lietuvai nusipelniusiems asmenims, bei menininkams Kaune skiriame daugiau apdovanojimų negu kitose savivaldybėse, t. y. iš viso skiriame 7 rūšių apdovanojimus. Sveikinu kultūros ir meno premijų laureatus, kuriems šiandien įteikiamos premijos. Dėkoju už gražų indėlį į kultūros vertybių aruodą. Linkiu kūrybinės sėkmės“, – kalbėjo miesto meras A. Kupčinskas.

Kultūros ir meno premijos – tai vienas iš garbingiausių apdovanojimų už reikšmingus darbus kultūros ir meno srityje. Iki šios dienos jau apdovanoti 22 asmenys. Tai aktorės Rūta Staliliūnaitė, Gražina Balandytė, architektai Vladas Stauskas, Rimvydas Palys, „Kupolės“ vadovas Algirdas Bernatonis, choreografė Katerina Daujotaitė, tapytojai Romualdas Čarna, Osvaldas Jablonskis, dirigentas Rolandas Daugėla, rašytojai Aleksas Dabulskis, Petras Palilionis, Jurgis Gimberis, fotografas Aleksandras Macijauskas ir kt.

Danutė Marcinkevičienė yra Kauno Tarybos sekretoriato Viešųjų ryšių poskyrio vyriausioji specialistė

Kategorijos: Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė