Nauja Sartų regioninio parko ekspozicija (0)

Moderni Sartų regioninio parko Lankytojų centro ekspozicija | vsttlt nuotr.

Moderni Sartų regioninio parko Lankytojų centro ekspozicija | vsttlt nuotr.

Keliaujantys po Aukštaitiją, nuo šiol galės užsukti į naujai atidarytą Sartų regioninio parko Lankytojų centro ekspoziciją, kurios pagrindinė tema – Sartų ežeras ir aplink susiformavęs gamtinis ir kultūrinis kraštovaizdis. Čia galėsite gauti visapusišką informaciją apie Sartų regioninio parko vertybes.

Naujai atsidarančioje Sartų regioninio parko Lankytojų centro ekspozicijoje įrengti informaciniai terminalai, filmų peržiūrų įranga, interaktyvūs stendai, atkuriami gamtos garsai ir kvapai, kad lankytojai patirtų betarpišką gamtos suvokimo jausmą.

Interjero dizainerė Skirmantė Vaikevičiūtė  Sartų ežero idėją ekspozicijoje perteikė ypatinga 3 D klasės medžiaga ir subtiliu apšvietimu, primenančiu ežero raibuliavimą. Šioje vandenį primenančioje aplinkoje komponuojami aptakių formų ekspoziciniai stalai-laboratorijos, kuriose susipažįstama su ežero unikalumu. Interjere dominuoja ežero motyvai, naudojamos senos valtys, irklai, žuvys.

Ekspozicinėje sienelėje esančiuose monitoriuose galima pamatyti  filmuką apie Sartų ežero atsiradimą, parko simbolį – ausytąjį kragą. Atskiras stendas su filmuota medžiaga skirtas žirgų lenktynėms, kurių tradicija Dusetose siekia daugiau kaip 100 metų. Daug dėmesio skirta mažųjų lankytojų „atradimams“ ir edukacinei veiklai. Prie stalo pritvirtinti dviračio pedalai, kuriuos minant generuojama elektros energija ir apšviečiama stale įkomponuota Sartų ežero forma. Kitas interaktyvus stalas – aktyviam keliautojui. Ant parko žemėlapio paspaudus aktyvias zonas, ekrane atsiranda informacija apie pasirinktą lankomą objektą.

Atskira ekspozicijos patalpa skirta temai apie sėlių gentis ir jų gyvenimą. Čia – sena medinė valtis su įmontuota garso takelių įranga. Lankytojas gali atsisėsti ir klausytis sėlių sutartinių, legendų. Sartų regioninio parko Lankytojų centrą rasite Vytauto g. 5, Dusetose, Zarasų rajone.

Lankytojų centrų ekspozicijos skirtos ne tik pažinti, bet ir išmokti saugoti gamtą ir paveldo objektus. Lankytojai pažintį su saugomomis vertybėmis tęs parkuose, jau žinodami  – kodėl vienas ar kitas augalas, gyvūnas, kraštovaizdžio objektas, gamtos paminklas unikalus ir kaip jį lankyti, nedarant žalos.

Pastaraisiais metais saugomose teritorijose duris atvėrė daug naujų lankytojų centrų, įrenginėjamos gamtos ir kultūros paveldo ekspozicijos. Tai Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos prie AM kartu su nacionalinių ir regioninių parkų direkcijomis vykdomo projekto „Saugomų teritorijų tvarkymas“ įgyvendintos veiklos. Projektas finansuojamas ES struktūrinių fondų bei LR bendrojo finansavimo lėšomis.

Naujas vidaus  ekspozicijos, išsamiai pristatančias ir leidžiančias pažinti saugomų vietovių ir objektų unikalumą, šiais metais galima bus aplankyti Aukštaitijos ir Dzūkijos nacionalinių parkų, Anykščių, Aukštadvario, Biržų, Kauno marių, Krekenavos, Pajūrio, Rambyno, Sartų, Tytuvėnų ir Varnių regioninių parkų lankytojų centruose.

Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos informacija

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė