Šiandien – Fizikų diena! (programa, video) (5)

Balandžio 14 d. Vilniaus Universiteto fizikai švenčia Fizikų diena, visuomenei plačiai žinoma kaip FiDi. Šiemet FiDi prasidės kaip visada prie Prie VU Fizikos fakulteto (Saulėtekio al. 9) 10 val. Ši nuostabi šventė džiugina ne tik fizikus, dėstytojus, bet ir miestelėnus bei miesto svečius kasmet nuo 1969 m. kiekvieną pirmąjį balandžio šeštadienį. Šiemet FiDi šventinius renginius teko perkelti į antrą balandžio šeštadienį nes pirmąsis šeštadienis atiteko Velykoms.

Šiais metais FiDi švenčia jau 44-ąsias metines.

10 val. prie VU Fizikos fakulteto (Saulėtekio al. 9) prasidės dieninė FiDi dalis – Jus pasitiks didžiulis FizLendas, kuriame fizikai (ir ne tik) pristato tai, dėl ko tiek triūsė. Šiemet Jus nustebins didžiausias Lietuvoje šviesolaidis „Kambariolaidis OMEGA DU“, kuriame galėsite pasivaikščioti stebėdami saulės šviesos kelionę veidrodžiais. Taip pat turėsite galimybę pabėgioti milžinišku žiurkračiu, kuriame tilpsite kartu su penkiais draugais ir dar liks vietos močiutei. Savo akimis galėsite išvysti du TeslaCoil’us ir pagal muzikos garsus šokantį „FlameTube“.

Žinoma, neverta pamiršti, kad savo rankomis galėsite išmaudyti fuksą, suskaldyti atomą, išmėginti bulviašaudį. Be to, Jūsų lauks daugybė karuselių, neįprastų dviračių, akcijų ir atrakcijų. Bus galima įsigyti įvairios atributikos: milžiniškų degtukų, atšvaitų ir tušinukų!

Nuo 15 val. startuos tradicinė fizikų eisena. Visi šventės svečiai, organizatoriai ir dalyviai šoks į įvairiausias transporto priemones – fūras ar dviračius – ir su Dinu Zauru priešaky keldami didžiulį triukšmą, skanduodami judės per visą miestą iki Seimo rūmų. Nuo čia toliau pėsčiomis lydės Diną Zaurą per visą Gedimino prospektą iki VU Filologijos fakulteto, kur, kaip kasmet, atsiprašys Filogijos fakulteto studenčių, kurių vieną kažkada suvalgė Dinas.

Atsiprašę filologių, paklausę sveikinamųjų žodžių, FiDi prijaučiantys žmonės išskubės į tikrą „balių“. Paprastai šios dalies organizatoriai sukviečia viso miesto svečius į itin netradicinę vietą. Šiemet fizikai Jus kviečia pašėlti senojoje Vilniaus spaustuvėje, kuri yra įsikūrusi Spaudos rūmuose (Laisvės pr. 60, Vilnius). Šventės svečius dviejose scenose linksmins grupės „Poliarizuoti stiklai“, „TrianaPark“ (Latvija), „NetvarkOI“, „SaintOilSand“, „BalticBalcan“, „Attitude“, „Whattafunk“, „Arklio galia“, „Sweetsalt“ ir kt. Svečiai taip pat galės pašėlti milžiniškuose muilo burbuluose, žaisti su azotu ir putomis.

Pirmasis FiDi posėdis, kuriame oficialiai paskelbiamas FiDi pirmininkas ir organizacinio komiteto (OK) nariai:

httpv://youtu.be/lXWJ0Ie5Zuo

Adolfas kalba apie FiDi:

httpv://youtu.be/IADYXByTwfg

FiDi 44 – FiDi karvė:

httpv://youtu.be/kUE9lSX01Ls

Ištrauka iš istorinių videometraščių. FiDi 40 eisena nuo Fizikos fakulteto iki Filologijos fakulteto:

httpv://youtu.be/hY35NyIlpuI

Balandžio 14 d. – FiDi PROGRAMA

10 val. – Dieninė dalis

Oficialiai dar vadinama Fizlendu. Iš laboratorijų išlis savaitę nemiegoję Fizikai, kurie susirinkusiems Vilnieciams ir miesto svečiams pristatys sapnus ir košmarus. Nepasikuklinsime ir pasigirsime atrakcionų gausybe ir įvairove. Galėsi pasijust tikru cowboy arba cowgirl tramdydamas įsismaginusį Diną. Šiltų apkabinimų ištroškusių maloniai lauks sumo imtynės. Gal visko nevardinsim. Nesijaudinkit, bus kur ir pailsėti. Pavargę turės progą prisėst ant sofaračio ir traukt kur akys mato (su mūsų nustatytais apribojimais 😉 Visus lankytojus taip pat linksmins gyvi muzikos pasirodymai. Kalorijas galima bus padeginti ir prie flame tubo. Nepraleiskite progos pamatyti didžiausiausio šviesolaidžio Omega2 Lietuvoje, kurį pristato Baltneta.

Nuo 10 val. prie VU Fizikos fakulteto, Saulėtekio al. 9.

15 val. – Eisena

Kai tik saulė dangaus skliaute persiris per meridianą, atvyks fizikų simbolis – Dinas Zauras. Po dieninės FiDi dalies džiaugsmų, nuo VU fizikos fakulteto Saulėtekyje į Vilniaus gatves išdardės eisena. Dinas Zauras eilinį kartą trauks iki VU centrinių rūmų, kur esti filologijos fakultetas, atsiprašyti už kadaise suvalgytą filologę. Dinas, fūros ir visoks kitoks įsivaizduojamas transportas, milijonai vėliavų, nuo triukšmo drebantys pastatų langai, nustebę ir susižavėję praeivių veidai važiuosenos ir žygiuosenos metu. Galų gale audringas filologių pasirodymas.

Nuo 15 val.Saulėtekio iki Senamiesčio.

20 val. – Vakarinė dalis

Didžiulis koncertas su keliomis scenomis ir pusšimčių grupių. Nusiprausę, pavalgę ir persirengę po dieninės ir eisenos linksmybių, pasikvepinę civilizuoti žmonės ir ne tik, pradės savo šėlsmą truksiantį iki pat paryčių. čia netrūks: Kilovatų… Amperų… Liumenų… Kietakūnės apšvietimo sistemos… Paviršiaus įtempimo… žemo dažnio!

Gros:

 • POLIARIZUOTI STIKLAI
 • Triana Park (Latvija)
 • Attitude
 • Baltic Balkan
 • Saint Oil Sand
 • NetvarkOi
 • Sweetsalt
 • Koks
 • Rubin Deil
 • Rebel Eye
 • Karma
 • The Deflux
 • Whattafunk 
 • Arklio Galia

Vieta ir laikas:

 •  Nuo 21 val. (durys 20 val.) Spaudos rūmuose, Laisvės pr. 60.

Bilieto kaina:

 • Dieninėje dalyje – 15,01 Lt.
 • Vakarinėje – 20,01 Lt.

Po vieną centą nuo bilieto keliaus į Milijono centų piramidę.

Vakarinė N-18!

Kad nepasiklystumėte vakare 🙂 :

Kategorijos: Lietuvoje, Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė