Pilietinio mitingo dalyviai žodžiais, dainomis ir lojimu budino Tautą kovai prieš melą ir smurtą (nuotraukos, video) (40)

Mitingas „Už Lietuvą be melo ir smurto!“ | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Mitingas „Už Lietuvą be melo ir smurto!“ | Alkas.lt, A.Rasakevičiaus nuotr.

Balandžio 14 d., Vilniuje prie Seimo Nepriklausomybės aikštėje įvyko trečiasis  judėjimo „Už teisingumą“ mitingas – „Už Lietuvą be melo ir smurto!“

Renginys buvo iškilmingai pradėtas Tautiška giesme. Vienas mitingo rengėjų Alvydas Medalinskas priminė, kad kiekvienas iš trijų judėjimo „Už teisingumą“ rengtų mitingų turėjo savo prasmę ir tikslą. Jis sakė, kad pirmasis mitingas vykęs prie Prezidentūros, kai buvo nušalinti nuo pareigų gerai dirbę Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) vadovai, siekė apginti ne tik pačius nušalintus vadovus, bet ir „tikintis bendrų veiksmų už teisingumą, kartu su prezidente“. A.Medalinskas pažadėjo, kad ir toliau bus atidžiai stebimas atleistųjų FNTT vadovų teismo procesas.

„Gindami atleistus FNTT vadovus, mes giname dar likusius sąžiningus pareigūnus, nes jei neliks teisingumo, tai neliks ir Lietuvos“, – teigė A.Medalinskas.

Jo tvirtinimu, antras mitingas, vykęs prie Seimo, buvo skirtas parodyti, kad Seimas yra Lietuvos širdis ir, kad jei anksčiau Seimas buvo itin svarbi institucija, tai dabar parlamentinė kontrolė, pasak jo,  išsprūdo iš politikų rankų.

Kalba Alvydas Medalinskas, 2012-04-14 | Alkas.lt nuotr.

Kalba Alvydas Medalinskas, 2012-04-14 | Alkas.lt nuotr.

A.Medalinskas atkreipė dėmesį ir į teisingumo pažeidimus susijusius su įvykiais Garliavoje: „Smurtas Lietuvoje užgriuvo ir mažą mergaitę. Matyt, tokių mergaičių ir berniukų, kurie susiduria su neteisingumu iš suaugusių dėdžių pusės yra ne vienas ir ne du. Todėl ir sakome – sustabdykite šitą smurtą! Jeigu reikia, pavyzdžiui, Garliavos mergaitės atveju, iš pradžių išsiaiškinkite Kauno pedofilijos ir žudynių bylą – kodėl tiek daug žmonių gana keistomis aplinkybėmis nuėjo Anapilin – o tik po to spręskite, su kuo gali gyventi mergaitė“, – sakė A. Medalinskas.

Priminęs, kad šią savaitę Seime buvo įkurta parlamentinė grupė „Už teisingumą“, A.Medalinskas ragino tokias grupes kurti ir kitur, net ir valstybės institucijose.

D.Kuolys teigė, jog jei jau valdžia, išskyrus kelis Seimo narius, nerodo noro aktyviau ginti teisingumą ir tiesą, tai laikas mąstančiai visuomenei telktis, burtis ir siekti permainų savo krašte: „Melo ir smurto Lietuvoje daugėja, bet valdžia jo nestabdo ir nesmerkia. Todėl patys piliečiai turi pradėti tartis, kaip savo atkurtąją valstybę susigrąžinti, tapti jos šeimininkais ir užtikrinti Konstitucijos veikimą“.

Mitingo rengėjai pažadėjo, kad mitingai plis po visą Lietuvą, tačiau nebus apsiribojama vien tik mitingais. Pilietinis judėjimas „Už Lietuvą. Už teisingumą“ ketina kurti ir įvairias ekspertines grupes įvairiems opiems visuomenei klausimams nagrinėti ir teikti pasiūlymus valdžiai.

Renginyje kalbėjo ir Nepriklausomybės Akto signataras Kazimieras Motieka. Jo nuomone „valdžia per daug įniko į diktatą, manydama, kad tai ką ji nutars, tas ir bus gerai.“

Priminęs įvykius Garliavoje K.Motieka sakė, kad „reikia galvoti apie naują instituciją, galinčią kontroliuoti teismus“.

„Mes ilgai kalbėjome, kad reikia kurti pilietinę visuomenę, tačiau dabar kai ji pradėjo kurtis, tai jos niekas nenori girdėti“, – piktinosi signataras.

Kalba Ainis Storpirštis, 2014-04-14 | Alkas.lt nuotr.

Kalba Ainis Storpirštis, 2014-04-14 | Alkas.lt nuotr.

Aktorius ir visuomenininkas Audrius Nakas pasitelkė puikius savo aktorinius gebėjimus ir mitinge pasisakė ne tik žmonių, bet ir šunų vardu. Taręs, jog „valdžia mus laiko šunimis, tai ir atsakykime jai šuniškai“, jis ėmė įvairiais balsais loti… Palojo Seimui, Generalinei prokuratūrai, Vyriausybei… gūdžiai pastaugė Lietuvos Respublikos Prezidentūrai. Iš lojimo tembro be žodžių buvo galima suprasti kaip A.Nakas vertina svarbiausių Lietuvos valdžios institucijų darbą ir jų pastangas siekiant Lietuvos be melo ir smurto…

Mitinge pasisakęs vienas iš akcijos „Darom“ rengėjų V.Krasnickas kvietė žmones nelaukti permainų, o pradėti jas nuo savęs pačių.

Mitinge dalyvavę dainininkai Gytis Paškevičius ir aktorius Ainis Storpirštis patriotines susirinkusiųjų nuotaikas palaikė savo dainomis.

Mitinge taip pat pasisakė Nepriklausomybės Akto signataras Romualdas Ozolas, Lietuvos socialdemokratų sąjungos pirmininkas Arvydas Akstinavičius, aktorius Ainis Storpirštis ir rašytojas Liudvikas Jakimavičius.

Buvo paskelbta, kad judėjimas „Už teisingumą“ sukūrė interneto svetainę www.uzteisinguma.lt, kurioje nuo šiol skelbs visas svarbiausias su šia pilietine iniciatyva susijusias žinias.

Skirtingais skaičiavimas į šios dienos renginį buvo susirinkę nuo dviejų iki trijų tūkstančių žmonių.

Susirinkusius sveikino Darius Kuolys:

httpv://youtu.be/s7Icln9pfYA

Audrius Nakas staugia šunimi:

httpv://youtu.be/KP4a9HfsPfg

httpv://youtu.be/E7Q_uKPKBFo

Ainis Storpirštis:

httpv://youtu.be/TYBMJ7qG8jM

Gytis Paškevičius:

httpv://youtu.be/D-_XJd-8HRQ

Kiti pasisakymai (A.Medalinskas, K.Motieka, A.Akstinavičius, L.Jakimavičius, R.Ozolas, D.Kuolys):

httpv://youtu.be/6IHhP8MQZRk

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė