Įgyvendinami nauji aplinkosauginiai projektai (0)

Džiuginėnus ir Telšius sujungs nauji nuotekų ir vandentiekio tinklai

Džiuginėnus ir Telšius sujungs nauji nuotekų ir vandentiekio tinklai

Daugiau nei prieš metus pradėto vykdyti Europos Sąjungos Sanglaudos fondo remiamame aplinkosauginiame projekte „Telšių dumblo apdorojimo įrenginių statyba“ tęsiami techninio projekto kūrimo darbai.

Iki 2013 metų vasaros už 24 mln. 162 tūkst. litų prie Telšių ruošiamasi statyti įrenginius, kuriuose bus tvarkomas Telšių, Plungės ir Rietavo nuotekų valyklose sukaupiamas dumblas. „Projektavimo darbai vyksta normaliai. Buvo iškilę klausimų dėl technologijų pasirinkimo. Tačiau dabar jau sprendimas priimtas, laukiama kontroliuojančių institucijų patvirtinimo pasirinktai dumblo džiovinimo technologijai,“— aiškino statybos ir technikos direktorius Vaclovas Raibužis.

Kaip ir buvo numatyta pirminiame projekto variante, dumblas bus pūdomas, išdžiovinamas, granuliuojamas ir sandėliuojamas, o pūdymo metu išgautos dujos pasitarnaus elektros energijos gamybai. Taip pat šiuo metu vyksta projekto techninių dokumentų tvarkymas, derinimas.

Visa projekto vertė — 24 mln. 429 tūkst. litų. Iš jų Europos Sąjungos Sanglaudos fondas skyrė 19 mln. 657 tūkst., valstybė — 2 mln. 312 tūkst., Telšių rajono savivaldybė — 2 mln. 459 tūkst. litų. Šiais metais nauji nuotekų ir vandentiekio tinklai tiesiami nuo Telšių į Džiuginėnus, Telšiuose, Luokėje, Varniuose, Ožtakiuose, Gintaluose.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė