Rusijoje teisiamas prieš Baltijos AE kovojantis M.Kostiajevas (0)

M.Kostiajevas | asmeninė nuotr.

M.Kostiajevas

Rusijos aplinkosaugos aktyvistas Michailas Kostiajevas balandžio 10 d. teisme Karaliaučiuje (Kaliningrade) pasakė paskutinį žodį procese, kuriame kaltinamas sukčiavimu. Kovo pabaigoje jis sulaikytas Černiachovske, kai grįžo iš Lietuvos, kur slapstėsi nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio. M. Kostiajevas teisme teigė, kad jo byla sufabrikuota, o liudininkams daromas spaudimas rašo Rusijos portalas newkaliningrad.ru.

Teismas nuosprendį žada skelbti balandžio 13 d.  M.Kostiajevas kaltinamas apgaulės būdu pasisavinęs 250 tūkst. rublių, kurie iš biudžeto buvo skirti jo vadovautam gyvūnų pagalbos fondui. Prokuratūra reikalauja M.Kostiajevui penkerių metų kalėjimo. Baimindamasis susidorojimo, M.Kostajevas pernai lapkričio 1 dieną nepasirodė teisme Kaliningrade ir atvyko į Lietuvą, kur paprašė politinio prieglobsčio.

M.Kostiajevas nesėkmingai siekė inicijuoti referendumą dėl planų Kaliningrado srityje statyti Baltijos atominę elektrinę netoli sienos su Lietuva. Po to jis kartu su Lietuvos, Rusijos, Baltarusijos žaliaisiais ir visuomenės veikėjais įkūrė koaliciją, siekiančią pasipriešinti planams be viešų diskusijų regione statyti tris atomines elektrines. Jo šalininkai mano, kad M.Kostiajevui pateikti kaltinimai tiesiogiai susiję su jo veikla siekiant užkirsti kelią neskaidriam Baltijos AE projekto įgyvendinimui.

Kategorijos: Baltų žemėse, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė