Tapybos miniatiūrų paroda „Spiečius“ (0)

Rūtos Eidukaitytės tabyba

Rūtos Eidukaitytės tabyba

Balandžio 12 d., ketvirtadienį, 18 val., galerijoje-studijoje RA, Pranciškonų 8, Vilniuje vyks tapybos miniatiūrų paroda. Parodos kuratorių Aistės Gabrielės Černiūtės ir Rūtos Eidukaitytės sprendimu paroda yra pavadinta Spiečiaus vardu.

Biologijoje spiečius arba spietimasis yra natūralus bičių dauginimosi būdas, kurio metu padidėjusi šeima skiriasi, keliasi kiton vieton ir pradeda naująjį gyvenimą. Astronomijoje žvaigždžių spiečius yra grupė bendrakilmių žvaigždžių, siejamų tarpusavio gravitacijos. Abu šie apibūdinimai tinka ir meninio projekto apibrėžimui.

„Bitiškasis“ – dėl parodoje tikrą šurmuliuojantį spiečių sudarančių paveikslėlių – jie yra nedideli, maži ir, daugeliu atvejų, ryškūs – lyg po pievas laigantys vabzdžiai. Tapybos studijos-galerijos vienerių metų jubiliejui surengta paroda yra tarytum nedidelis spiečius savaime, nes meninė kūryba, tas nuolatinis idėjų ir vaizdų radimasis, primena bičių gyvenimą…

„Žvaigždiškasis“ nusakymas parodai tinka dėl to, kad visus autorius, nesvarbu, kokio ryškumo jie būtų (supernovos, novos ar baltosios nykštukės – o dalyvauja tokie lietuviškos tapybos meistrai kaip Gintaras Palemonas Janonis ar Mindaugas Skudutis), jungia tapyba kaip išraiškos priemonė. Paroda, tikras tapybinis spiečius vaizdžiai iliustruoja visas šios technikos ir gyvenimo būdo galimybes. Kaip pastebėjo vienas parodos dalyvių – Arvydas Kašauskas, „miniatiūroje galioja tie patys dėsniai kaip ir didelio formato paveiksle, tik teptukus mažesnius reikia naudoti, o mažas mastelis kartais net priverčia labiau susikoncentruoti“.

Meniniame Spiečiuje žiūrovai turės galimybę išvysti įvairiausias tapybinio spietimosi formas ir galimybes, skirtingas išraiškos priemones, motyvus ir idėjas, kurios, kaip ir bičių šeimoje arba žvaigždynuose, būdamos skirtingomis ir nepakartojamomis, sudaro vientisą, nedalomą visumą.

Jau lygiai metus Pranciškonų gatvelėje Vilniaus senamiestyje galite pastebėti tamsiai raudoną vėliavėlę su užrašu „Studija-meno galerija“. Čia kuria dvi tapytojos Rūta Eidukaitytė ir Aistė Gabrielė Černiūtė. Galerijos-studijos pavadinimas suformuotas iš abiejų dailininkių pirmųjų vardų raidžių – RA. Simboliška, kad senovės egiptiečių religijoje saulės dievas Ra globojo bet kokį (bet visų pirma – atvaizdų) kūrimą. Šioje abiejų autorių kūrybinėje erdvėje (prie vieno lango dirba Aistė, prie kito – Rūta) eksponuojami čia ir dabar sukurti tapybos darbai, piešiniai ir akvarelės. Neretai studija tranformuojama į mažą, jaukią galeriją kamerinėms parodoms. Per didžiuosius šių metų žiemos šalčius Vidas Poškus supažindino su savo „Paveiksliukais ir iliustracijomis“, visai neseniai vyko Ugnės Žilytės grafikos darbų paroda ir estų rašytojo Hugo Aderio knygos „Tėvas po lova“ pristatymas, pavasario pabaigoje numatyta baltarusio Pavelo Tatarnikovo akvarelių paroda „Kinų ir baltarusių pasakų iliustracijos“. 2012 metai tapo iliustracijų metais galerijoje RA, todėl ir sumanymas kasmet rengti tapybos miniatiūrų parodas nėra atsitiktinis. Dar XV amžiuje atsiradusi miniatiūra ir buvo knygų iliustracija. Rūta su Aiste, švęsdamos galerijos RA pirmąjį gimtadienį, kviečia pasižiūrėti – kas yra miniatiūra šiandien.

Dalyviai:

Rūta Eidukaitytė, Aistė Bugailiškytė, Aistė Gabrielė Černiūtė, Vidas Poškus, , Aleksandras Vozbinas, Jolanta Krivickaitė, Ieva Skauronė, Arvydas Kašauskas, Juozas Pranckevičius, Mindaugas Skudutis, Jūratė Mitalienė, Živilė Jasutytė, Marius Mindaugas Danys, Liutauras Griežė, Gintaras Palemonas Janonis, Giedrė Riškutė, Lina Zavadskė, Silvija Drebickaitė, Jurga Braziūnienė, Skaidra Savickas.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė