Prof. habil. dr. Algirdui Gaižučiui Žygimanto Augusto medalis (1)

vpu.lt nuotr.

vpu.lt nuotr.

Rytoj, balandžio 12 d., Vilniaus rotušėje 12 val. Lietuvos edukologijos universiteto Rektoriui prof. habil. dr. Algirdui Gaižučiui Vilniaus meras Artūras Zuokas įteiks Žygimanto Augusto medalį.

Algirdas Gaižutis – LMA tikrasis narys (akademikas), aktyviai dalyvauja miesto visuomeninėje ir kultūrinėje veikloje. Mokslinių interesų sritys – menotyra, estetika, kultūros filosofija, istorija ir teorija. Akademikas yra parašęs 11 monografijų aktualiais kultūros, švietimo, menotyros klausimais, išspausdinęs daugiau nei 300 mokslinių ir meno kritikos straipsnių Lietuvos ir užsienio mokslo darbuose bei populiarioje spaudoje.

Nuo 1994 metų – daugelio mokslinių ir kultūros leidinių redaktorius ir redkolegijų narys, skaitė ir tebeskaito meno sociologijos, estetikos, kultūros filosofijos kursus magistrantams ir doktorantams.

Už nuopelnus mokslui ir kultūrai A. Gaižutis 2004 m. yra apdovanotas ordino „ Už nuopelnus Lietuvai“ Komandoro kryžiumi, taip pat akademikas yra Lietuvos mokslo ir Baltijos Asamblėjos premijų laureatas. Jam suteiktas daugelio užsienio universitetų garbės profesoriaus vardas.

Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės medaliai yra vieni iškiliausių Vilniaus miesto apdovanojimų. Medaliai įteikiami atsižvelgiant į kandidatų nuopelnų svarbą per pastaruosius 10 metų, įvertinant jų visuomeninę ir profesinę veiklą Vilniaus miestui ir vilniečių labui.

Šiais medaliais, įsteigtais 2000 m. gruodžio 20 dieną Vilniaus miesto tarybos sprendimu, iki šiol jau apdovanota vienuolika šalies šviesuolių.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė