Kaune pradėjo veikti unikali sistema (1)

efoto.lt nuotr.

efoto.lt nuotr.

Šiandien Kauno technologijos universitetas (KTU) tapo pirmąja aukštąja mokykla, kurioje įdiegta unikali naujovė – galimybė bekontaktėmis elektroninėmis  kortelėmis atsiskaityti už pietus, užkandžius ir kopijavimo paslaugas.

Kartu su studento pažymėjimu integruota kortelė ateityje visiškai turėtų pakeisti grynuosius pinigus.

„Užsienio universitetuose įprasta, kad už visas paslaugas besimokantieji atsiskaito ne grynaisiais, o specialiomis kortelėmis. Jos veikia ne tik kaip elektroninės piniginės, bet ir kaip dokumentų saugyklos, nuolaidų kortelės“, – sakė KTU Paslaugų centro direktorius Vilius Sekevičius.

Jis tikisi, kad vis daugiau studentų naudosis nauja sistema, skirta jų patogumui. Ateityje kortele bus galima atsiskaityti už bendrabutį, viešojo transporto bilietus, įsigyti bilietus į renginius.

Šiuo metu kortelė išduodama įsigijant KTU studento bilietą arba specialiame bankomate. Suaktyvinęs ją asmuo kortelę gali papildyti suma iki 100 litų, o atsiskaitydamas už paslaugas už jas mokėti mažiau.

Studentams itin patrauklu tai, kad bekontaktė elektroninė kortelė gali įgauti įvairius pavidalus. Pasak projektą vystančios įmonės direktoriaus Albino Bačiliūno, integruoti kortelėje veikiančias programas galima į mobiliuosius telefonus ir raktų pakabučius.

„Patogi elektroninė piniginė leidžia atsisakyti varginančio smulkių monetų ieškojimo kišenėse ar galvosūkio kur prireikus išsikeisti pinigus. Ypač tai aktualu vasaros metu, kai vaikštome tik su marškinėliais ir šortais, o piniginės įsidėti nėra kur“, – teigia A. Bačiliūnas.

Šiandien su KTU vykdomu projektu susipažino kitų Kauno aukštesniųjų ir aukštųjų mokyklų atstovai, pabrėžę, jog tokia kortelė vertinga ir taupant administracines išlaidas bei teikiant paslaugas darbuotojams.

Kategorijos: Lietuvoje, Mokslas, Naujienos, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė