Siūloma 2018 metus skelbti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais (0)

Seimas absoliučia balsų dauguma po pateikimo pritarė nutarimo „Dėl 2018 metų paskelbimo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais“ projektui Nr. XIP-4090. Šiuo nutarimu Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2018 metais bus minimos Vasario 16-osios – Lietuvos valstybės atkūrimo akto šimtosios metinės; pabrėždamas, kad 1918 m. vasario 16 d. Lietuvos Tarybos paskelbtas nepriklausomos Lietuvos valstybės atkūrimo aktas žymi išskirtinį Lietuvos istorijos įvykį ir pradeda Lietuvos kaip nepriklausomos ir demokratinės valstybės istoriją; suvokdamas Akto paskelbimo ir paskesnių įvykių 1918–1920 m. ypatingą reikšmę Lietuvos valstybingumui; vertindamas atkurtos Lietuvos valstybės reikšmę ir indėlį į Europos civilizacijos plėtotę, siūlo 2018 metus paskelbti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio metais.

Visos valstybės valdžios institucijos raginamos 2012–2018 m. ypatingą dėmesį skirti visuomenės valstybinei savivokai ir pilietinei atsakomybei ugdyti. Vyriausybei kartu su Lietuvos valstybės atkūrimo istorijos tyrimo ir atmintinų datų paminėjimo komisija ir kitomis valstybės institucijomis, nevyriausybinėmis organizacijomis siūloma parengti pasirengimo Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimui ir sukakties minėjimo valstybinės programos apimtis ne vėliau kaip iki 2012 m. spalio 1 d. ir sudaryti koordinacinę programos įgyvendinimo grupę.

Nutarimu siūloma Vyriausybei kartu su savivaldybėmis užtikrinti deramą Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo valstybinės programos finansavimą. Savivaldybėms, bendruomenėms, visoms institucijoms, organizacijoms ir piliečiams siūloma dalyvauti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio minėjimo programos projektuose.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė