Pavasaris miške, pavasaris ant palangės (1)

efoto.lt nuotr.

efoto.lt nuotr.

Balandžio 12 d. 17.30 val. prie Lietuvos jaunųjų gamtininkų centro (Džiaugsmo g. 44, Vilnius) vyks pirmoji pamoka gamtoje „Pavasaris miške, pavasaris ant palangės“. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija jau pradeda pamokų gamtoje ciklą. Numatyti keturi renginiai: du skirti pažinti ir stebėti pavasarinę, bundančią gamtą ir du rudens grožybių pažinimui.

Šiais metais kaip niekad laukiame pavasario, o jis neskuba… Daugelis jau vasarį dairosi į palanges, į kambarinių gėlių vazonus – ar nepasirodė naujas ūglis, nepradėjo krautis pumpuras po žiemos ramybės. Balandį ar net kovą įprastai jau pradeda žydėti lazdynai, alksniai, žibuoklės, šalpusniai, taip pat nemažai miškų augalų vadinamų, bendru ir paslaptingu efemeroidų pavadinimu. Šio žodžio kilmė (gr. ephemeros – trumpalaikis, vienadienis) nusako pavasario augalų gyvenimo būdą. Vėliau, vasarą, daugelis jų pasislepia.

Kodėl šie augalai žydi tik pavasarį? Kokia ankstyvo žydėjimo prasmė? Ar daug tokių augalų pažįstame ir kiek įdomybių jie slepia? Apie tai sužinosite gamtos pamokoje, į kurią kviečia Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija. Čia ne tik pamatysite dalį pavasario augalų, bet sužinosite, kaip įsirengti pavasario salą Jūsų namuose įsirengiant žaliąją palangę, išeisite į trumpą išvyką, ieškosite pavasario ženklų bundančiame miške.

Kviečiami dalyvauti jauni ir seni, visi – kam įdomi mūsų gamta. Apranga – tinkama nedideliam žygiui į gamtą (maždaug 1 km).

Užsiėmimas nemokamas!
Pamokas gamtoje jums dovanoja Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija.

Pamokos gamtoje planas:

  • Susipažinimas
  • Augalų medžioklė „Žalieji drąsuoliai“ Pavilnių regioniniame parke
  • Pastabiausiojo konkursas
  • Užsiėmimas Gamtos laboratorijoje
  • Akcija „Mano žalioji palangė“
  • Aptarimas

Užsiėmimo trukmė – apie 1,5 val. Vedėjas – Almantas Kulbis, Lietuvos jaunųjų gamtininkų centras, Ekologijos ir aplinkosaugos skyrius, tel. pasiteirauti 8 698 73203.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė