Muziejuje – fotografijų paroda „Dingęs kraštas“ (0)

Virgilijaus Jankausko fotografija

Virgilijaus Jankausko fotografija

Balandžio 12 d. 18 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejuje (Didžioji Vandens g. 2, Klaipėda) vyks fotografo Virgilijaus Jankausko parodos „Dingęs kraštas“ atidarymas.

Parodoje pristatomi Virgilijaus Jankausko darbai, kuriuose užfiksuoti vaizdai iš vietų, kur kažkada buvo Mažoji Lietuva ir ten gyveno lietuviai, save vadinę lietuvininkais. Šiuo metu tas kraštas priklauso Kaliningrado (Karaliaučiaus) sričiai (Rusija).

2011 m. vykusios ekspedicijos metu parodos autorius kartu su bendraminčiais bandė ieškoti Mažosios Lietuvos pėdsakų ir ten gyvenančių lietuvininkų. Noras susipažinti su tuo Kraštu virto to Krašto paieška. Ką teko pamatyti ir užfiksuoti, sukėlė nepatirtą jausmą, kuris sakė, kad čia kažkada būta didingo Krašto, su savo didingais pastatais: pilimis, dvarais, bažnyčiomis, mokyklomis, įspūdingais tiltais ir piliakalniais… Deja, visa tai – virtę griuvėsiais. Fiksuodamas Įsručio, Insterburgo pilies, Tolminkiemio, Makūniškių, Toplaukio, Plyviškės, Lugavėnų ir kitų vietovių apylinkes fotografas ieškojo grožio ir istorijos didybės, kurių įveikti nesugebėjo netgi laikas.

Mažosios Lietuvos muziejus tikisi, jog ši paroda suteiks galimybę susipažinti su buvusia Mažąja Lietuva Kaliningrado (Karaliaučiaus) srityje bei pamatyti Dingusį kraštą fotografijose, kurių išliekamoji vertė priklauso nuo jų profesionalaus užfiksavimo.

Fotografas Virgilijus Jankauskas fotografuoja jau 38-erius metus ir fotografijoje atranda antrąjį save. Save jis gali vadinti istorijos metraštininku, nes jau ilgą laiką fotografuoja senąsias baltų šventes Ožnugario Romuvoje ir lygiadienius Kuršių Nerijoje. Yra pristatęs ne vieną parodą šiomis temomis. Paroda „Liepsnojantis lygiadienis“ 2011 metais buvo eksponuota Lietuvos nacionalinėje UNESCO galerijoje, Vilniuje. Paroda „Dingęs kraštas“ – tai nauja pažintis su Mažąja Lietuva.

Dalyvavimas renginyje nemokamas. Paroda muziejuje veiks iki gegužės 12 d.

Kategorijos: Baltų žemėse, Kultūra, Menas, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė