Lenkija ir Rusija mini Smolensko tragedijos antrąsias metines (0)

Antradienį, balandžio 10 dieną, minimos antrosios lėktuvo katastrofos, per kurią žuvo tuometinis Lenkijos prezidentas Lechas Kačynskis, jo žmona ir daugybė aukštų šalies pareigūnų, metinės.

Tuometinis Lenkijos prezidentas ir jį lydintys asmenys skrido į Smolenską, pagerbti 22 tūkst. Lenkijos pareigūnų, kuriuos sovietai Antrojo pasaulinio karo metais nužudė Katynėje.

Esant tirštam rūkui leistis mėginęs lėktuvas kliudė medžius ir nukrito. Per nelaimę žuvo visi 96 lėktuvo keleiviai ir įgulos nariai. Pasaulyje tai laikoma didžiausia lėktuvo tragedija, kai vienu metu žuvo beveik visas vienos valstybės valdžios elitas.

Varšuvoje tylos minute žuvusiuosius pagerbė Lenkijos prezidentas Bronislavas Komorovskis bei kiti valdžios atstovai. Kita oficiali ceremonija įvyko Smolenske, kurioje dalyvavo vietos ir Lenkijos atstovai.

Žuvusiojo prezidento brolis dvynys Jeroslavas Kačynskis surengė atskirą minėjimą šalia prezidento rūmų Lenkijos sostinėje. Jis ir jo opozicinė partija mano, kad Lenkijos valdžia nepadarė visko, kad išsiaiškintų tragedijos aplinkybes.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė