Egidijaus Rudinsko grafikos parodoje žmogaus jungtis su pasauliu (0)

Egidijus Rudinskas | nuotr. kamane.lt

Egidijus Rudinskas | nuotr. kamane.lt

Balandžio 12 d., ketvirtadienį, 17 val. įvyks Egidijaus Rudinsko parodos „Grafika 1982 – 2012″ atidarymas.

Egidijus Rudinskas ne kartą apibūdintas kaip tradicinių vertybių puoselėtojas, ištikimas klasikinės grafikos formai ir turiniui, archainiams minties ir vaizdinių toliams, be kita ko atkakliai lietuviškas savo lyriniais nacionalinės dvasios modeliais, yra kartu ir laikmečiui jautrus – naujų laikų kūrėjas.

Be išlygų savito, organiškai su asmenybe sulieto pasaulėvaizdžo ir privataus stiliaus autoriaus kūryba veriasi autentiška įsivaizduojama tikrove, kurioje savitu kampu perteikiami universalūs archetipai, mitologija ir tradicinė kultūra, kosminė logika ir egzistencinis simbolizmas, pavaizduoti šiuolaikinio skonio siurrealistiniais principais.

Nepaisant skirtybių, kurias skleidžia kūrybinių etapų ciklų subtilumai, visus kartu juos jungia gaji autoriaus vertybinė pozicija – tikrosios prasmės ir egzistencinio gylio paieškos kultūrinėje tradicijoje, vidinėje ir išorinėje žmogaus jungtyje su pasauliu: buvimo žemėje ir su ja, savyje ir su savimi.

E.Rudinsko grafika

Pasakojamųjų siužetų, simbolių, ženklų prisodrintas kūrinių audinys užpildo menkiausią tuštumą, priversdamas stebėtoją be pauzės nerti į atsiveriančią daugiasluoksnę realybę ir joje užsibūti.

Kategorijos: Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė