Peizažas tapyboje: nuo Antano Žmuidzinavičiaus iki XXI a. dailininkų (0)

Antanas Zmuidzinavičius

Antanas Zmuidzinavičius

Balandžio 11 d. G.Petkevičaitės-Bitės bibliotekos ekspozicijų erdvėse Panevėžyje įvyks renginys: „Peizažas tapyboje: nuo Antano Žmuidzinavičiaus iki XXI a. dailininkų“

Antano Žmuidzinavičiaus (1876–1966) vardą šiandien siejame ne tik su svarbiais XX a. pradžios Lietuvos istorijos įvykiais, tautinių simbolių įtvirtinimu, muziejine veikla, bet ir Lietuvos tapybos raida. A.Žmuidzinavičius yra sukūręs apie 2000 įvairių technikų, žanrų, temų kūrinių, o jo kūrybos ašis – peizažinė tapyba, kuriai būdingas romantiškas, lyriškas gamtovaizdžio perteikimas, realistinė vaizdo traktuotė, siekis idealizuoti, pabrėžti gimtojo krašto gamtos grožį. Nemažą A.Žmuidzinavičiaus kūrybos dalį sudaro Lietuvos pajūrio peizažai. Tarptautinio kūrybinio projekto „Peizažas tapyboje“ (projektas vyko Palangoje, Lietuvos dailininkų sąjungos kūrybos namuose) dalyviai, atspirties tašku laikę lietuvių dailės klasiko kūrybą, parodoje žiūrovams pateikia gyvas, šiuolaikines Lietuvos pajūrio gamtovaizdžių interpretacijas. Tai – trečioji projekto paroda. Jau įvyko parodos Antano Mončio namuose-muziejuje Palangoje ir Antano Žmuidzinavičiaus kūrinių ir rinkinių muziejuje Kaune.

Spalvingi, įtaigūs projekte kūrusių menininkų darbai byloja, kad tradicinis peizažo žanras tebėra gyvas ir aktualus. Jautrus, išradingas dailininko santykis su natūra tebejaudina žiūrovą, sukelia daugybę apmąstymų, ekologinių, filosofinių, egzistencinių klausimų. Parodoje pristatomi žinomų lietuvių tapytojų kūriniai – Broniaus Gražio, Antano Obcarsko, Kunigundos Dineikaitės, Aloyzo Stasiulevičiaus, Ričardo Zdanavičiaus, Algimanto Stanislovo Kliaugos bei A. Žmuidzinavičiaus anūkės grafikės Giedrės Gučaitės tapybos kūrinys. Įdomus ir intriguojantis kūrybinio projekto svečių žvilgsnis į Lietuvos gamtą ir kultūrą. Tai Minos Milosavljevic (Serbija), Olego Maliavkino (Rusija), Anneli Nilsson (Švedija), Anne Louise Høy Blicher Winther (Danija) Janis Spalvinš ir Guna Millersone (Latvija), Andrus Joonas (Estija), Babita Das ir Tinku Das (Indija) Lietuvos pajūrio peizažo vaizdai.

Kategorijos: Kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė