Užsienio mokslininkų patirtis Lietuvos aukštosioms mokykloms (0)

Lietuvos aukštosios mokyklos skatinamos aktyviai dalyvauti tarptautinėje protų apykaitoje ir kviestis aukštos kvalifikacijos dėstytojus iš užsienio. Švietimo ir mokslo ministerija skirs lėšų užsieniečių dėstytojų vizitams. Ministras Gintaras Steponavičius patvirtino finansinės paramos teikimo tvarką. „Tikimės, kad ši nauja finansavimo iniciatyva bus papildomas impulsas aukštosioms mokykloms kviestis aukščiausios kategorijos dėstytojus iš užsienio, perimti jų patirtį, aktyviai bendradarbiauti su užsienio aukštosiomis mokyklomis, taps paskata aktyviai įsijungti į tarptautinius mokslo ir studijų procesus ir idėjų mainus“, – sako švietimo ir mokslo viceministrė Nerija Putinaitė.

Finansuojami užsienio dėstytojų vizitai galės trukti nuo dviejų savaičių iki dviejų mėnesių. Kviestiniams profesoriams numatyta parama sieks iki 3250 litų (25 BSI – bazinių socialinių išmokų dydžio), docentams – iki 1560 litų (12 BSI), lektoriams ir asistentams, turintiems mokslo (meno) daktaro laipsnį – iki 780 (6 BSI) per savaitę. Paramos lėšomis bus galima apmokėti kelionę, dienpinigius, apgyvendinimo bei kitas išlaidas. Norėdama pretenduoti į valstybės paramą aukštoji mokykla vizitą turės kofinansuoti – jos skiriamos lėšos sudarys ne mažiau kaip 30 procentų visos sumos. Parama galės būti skiriama jau dėstantiems ar tik planuojantiems atvykti dėstytojams.

Skiriant lėšas konkurso būdu bus atsižvelgiama į dėstytojo užsieniečio pedagoginę ir mokslinę patirtį, institucijos, kurioje jis dirba, tarptautinį vertinimą, jo vizito reikšmę vykdomai studijų programai.

Pirmąjį konkursą dėl paramos užsieniečiams dėstytojams skyrimo Švietimo ir mokslo ministerija paskelbs artimiausiu laiku. Kiti konkursai bus skelbiami reguliariai du kartus per metus – birželio ir gruodžio mėnesiais.

Užsieniečių dėstytojų vizitų finansavimo tvarką galima rasti čia.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Švietimas, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė