Baltų kultūros ir religijos mokykloje – indiška dvasia ir Baltų panteonas (nuotraukos, video) (IV) (2)

Baltų kultūros ir religijos mokykla IV | R.Pakerio nuotr.

Baltų kultūros ir religijos mokykla IV | R.Pakerio nuotr.

Kovo 25 d. įvyko ketvirtasis Baltų kultūros ir religijos mokyklos (BKRM) užsiėmimas.

Romuvis, filosofas Ignas Šatkauskas pasidalino įspūdžiais iš Indijos. Jaunajam mokslininkui tai buvo išskirtinis potyris. Ignas praleido mėnesį studijuodamas ir keliaudamas po centrinę ir šiaurės vakarų Indiją; turėjo galimybę gilintis į induizmą ne tik teoriškai, bet ir stebėdamas apeigas bei kasdienį indų gyvenimą. Jaunąjį filosofą pakvietė  Pasaulio senųjų tradicijų ir kultūros paveldo tyrimo institutas – Research Institute for World Ancient Traditions and Cultural Heritage (RIWATCH). Institutas telkia pasaulio etninių kultūrų pajėgas pasaulio įvairovei išlaikyti. Lietuvoje šį institutą atstovauti yra įgaliota Lietuvos Romuvos bendrija.

Baltų religijos išpažinėjams, besigilinantiems į senąją protėvių tradiciją ypač svarbi ir įdomi buvo  dr. Dainaus Razausko paskaita apie „Baltų panteoną“ kuri atskleidė visų dievų sąvokos – panteono – problematiškumą ir tyrinėjimo sudėtingumą. Paskaita sulaukė didelio klausytojų susidomėjimo o pranešėjas gavo nemažai klausimų.

Tai buvo ketvirtasis pernai įsikūrusios Baltų kultūros ir religijos mokyklos užsiėmimas. Lietuvos Romuvos įkurtos mokyklos tikslas – supažindinti visuomenę  su baltų senąja religija ir kultūra.

Pirmasis šios mokyklos užsiėmimas įvyko pernai lapkričio 18 dieną. Mokykloje paskaitas nuolat skaito žymūs etnologai, mitologai, tautosakininkai bei Romuvos vaidilos.

Igno Šatkausko „Įspūdžiai iš Indijos“ (Algio Jaručio video):

Dr. Dainiaus Razausko paskaita „Baltų panteonas“ (Algio Jaručio video):

Kategorijos: Etninė kultūra, Religija, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė