Siūloma visuomenei sudaryti neatlygintiną priėjimą prie visų teisės aktų registro duomenų (0)

Balandžio 10 d. Seimo posėdyje bus svarstomas Teisėkūros pagrindų įstatymo projektas. Seimo darbo grupės patobulintame teisės akto projekte numatoma Lietuvos Respublikos įstatymų ir kitų teisės aktų registrą reorganizuoti į Teisės aktų registrą, skirtą teisės aktų ir kitų dokumentų registravimui, skelbimui, apskaitai, sisteminimui ir informacijos teikimui. Teisės aktų registro, kurio valdytojas ir tvarkytojas būtų Seimo kanceliarija, duomenys būtų prieinami neatlygintinai. Viena iš numatomų sudaryti galimybių – nemokama naudotoją dominančių teisės aktų registracijos naujienų prenumerata.

Pasak Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininko Stasio Šedbaro, įstatymai ir kiti teisės aktai yra visos Tautos nuosavybė, todėl Teisėkūros pagrindų įstatymu siekiama, kad šis procesas būtų skaidrus, prieinamas visuomenei elektroninėje erdvėje nuo pat teisėkūros iniciatyvos paskelbimo iki teisės akto priėmimo ir paskelbimo Teisės aktų registre. „Ko gero, būsime vieni moderniausių pasaulyje, kai visą teisėkūros procesą bus galima vykdyti ir stebėti nemokamai prisijungus prie Seimo Teisės aktų informacinės sistemos“, – teigia S. Šedbaras.

Pagal projektą teisės akto įregistravimas ir paskelbimas Teisės aktų registre būtų laikomas oficialiu teisės akto paskelbimu. Norminis teisės aktas įsigaliotų kitą dieną po jo oficialaus paskelbimo Teisės aktų registre, jeigu pačiame teisės akte nebūtų numatyta vėlesnė įsigaliojimo data; įstatymas dėl Konstitucijos keitimo – ne anksčiau kaip po vieno mėnesio nuo jo priėmimo.

Teisės aktų registro veiklos pradžia numatoma nuo 2012 m. gruodžio 1 d.

Teisėkūros atvirumui, skaidrumui, koncentruotumui užtikrinti būtų naudojama Seimo kanceliarijos Teisės aktų informacinė sistema. Joje būtų tvarkoma ir skelbiama: teisėkūros iniciatyvos, teisės aktų projektai, jų lydimieji dokumentai, informacija apie konsultavimąsi su visuomene, informacija, susijusi su teisinio reguliavimo stebėsena, numatomo teisinio reguliavimo koncepcijos, kiti su teisės aktų projektais susiję įstaigų ar kitų subjektų dokumentai. Taip pat būtų sudaryta galimybė visiems asmenims paskelbti siūlymus dėl Informacinėje sistemoje paskelbtų teisėkūros iniciatyvos ir teisės aktų projektų, dėl teisinio reguliavimo, kurio stebėsena atliekama.

2011 m. vasario 2 d. Seimo valdyba, atsižvelgdama į Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto siūlymą, sudarė darbo grupę Teisėkūros pagrindų įstatymo projektui patobulinti ir pavedė iki 2012 m. kovo 1 d. pateikti Teisės ir teisėtvarkos komitetui. Darbą baigusios grupės vadovas – Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkas Stasys Šedbaras. Darbo grupės posėdžiuose dalyvavo suinteresuotų institucijų, mokslo ir studijų įstaigų atstovai.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Pilietinė visuomenė, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė