Nacionalinis sveikatos egzaminas: Žinau – gyvenu sveikiau (2)

Šiandien pirmą kartą startuoja Nacionalinis sveikatos egzaminas, skiriamas balandžio 7-ąją minimai Pasaulinei sveikatos dienai. Nuo šiandien, dvi dienas – balandžio 6 d., 9 val. iki rytojaus, 7 d., 24 val. visi, prisijungę prie Visuomeninės iniciatyvos „Saugok save“ interneto svetainės,  turės puikią galimybę pasitikrinti savo žinias apie sveikatą.

Šių metų Pasaulinės sveikatos dienos šūkis – „Gera sveikata – ilgesnis gyvenimas“ skatina domėtis savo sveikata, nuolat ja rūpintis ir imtis visų būtinų priemonių jai stiprinti. Sveikatos apsaugos ministerija maloniai kviečia dalyvauti – bus smagu, įdomu, o svarbiausia – galite laimėti tikrai vertingų prizų.

Nacionalinis sveikatos egzaminas, simboliškai rengiamas Pasaulinę sveikatos dieną, – gyventojų sveikatos žinių patikrinimas, kurio tikslas paskatinti domėtis ir rūpintis savo sveikata, padėti sugriauti tikrovės neatitinkančius stereotipus bei surasti mokslu pagrįstus atsakymus į aktualiausius sveikatos klausimus. Ypatingas dėmesys skiriamas užkrečiamųjų ligų prevencijai. Siekiama, kad egzaminas sudomintų tiek moksleivius ir studentus, tiek įvairaus amžiaus ir įvairių profesijų atstovus. Jo dalyviai – visi pageidaujantys.

Nacionalinio sveikatos egzamino organizatoriai: visuomeninė iniciatyva „Saugok save“ ir Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras prie Sveikatos apsaugos ministerijos bei partneriai: Sveikatos apsaugos ministerija, Švietimo ir mokslo ministerija, Lietuvos mokslų akademija, Europos ligų kontrolės ir prevencijos centras tikisi, kad toks egzaminas taps kasmetiniu vis daugiau dalyvių pritraukiančių renginiu.

2012 m. sveikatos dienos tema „Sveikas senėjimas“. Šios dienos minėjimas – unikali galimybė atkreipti pasaulio lyderių, visuomenės ir suinteresuotų institucijų dėmesį į sveiką senėjimą, skatinti bendradarbiavimą, ieškoti neatidėliotinų sprendimų, naudingų viso pasaulio žmonių sveikatos stiprinimui.

Vidutinis planetos žmonių amžius sparčiai ilgėja. Tikimasi, kad nuo 2000 iki 2050 metų vyresnių nei 60 metų gyventojų skaičius mūsų žemėje išaugs trigubai. Pasaulio sveikatos organizacijos Europos regione vidutinė moterų gyvenimo trukmė viršija 80 metų, vyrų – 75 metus. Šie reikšmingi pasiekimai kelia iššūkius ir atveria galimybes ne tik kiekvienam pasaulio gyventojui ir jo šeimai, bet ir visai visuomenei.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė