Artėja ilgai laukta Panemunės tilto rekonstukcija (0)

Panemunės tiltas | efoto.lt

Panemunės tiltas | efoto.lt

Kauniečiams netrukus keleriems metams teks pakeisti įpročius – gegužės pradžioje remontui numatoma uždaryti Panemunės tiltą. Su UAB „Kauno tiltais“ vadovais susitikęs Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas aptarė darbų eigos ir finansavimo klausimus.

Tilto uždarymui bendrovė pradės ruoštis jau balandžio pabaigoje, o tilto ardymo darbus ketinama pradėti pirmoje gegužės pusėje. Pasak miesto mero A. Kupčinsko, darbų pradžiai bus skirta 600 tūkst. litų. Šią sumą pavyko sutaupyti atliekant Rokų viaduko rekonstrukciją.

Šios savaitės pradžioje vykusio Vyriausybės pasitarimo metu svarstant Kelių priežiūros ir plėtros programos finansavimo 2012 metų sąmatą buvo priimtas protokolinis nutarimas, kuriuo Susisiekimo ministerijai buvo pavesta panaudojant ES finansinės paramos bei Kelių priežiūros ir plėtros finansavimo programos lėšas užtikrinti dalinį Panemunės tilto statybos-rekonstravimo darbų finansavimą.

„Kokia suma bus skirta, turėtų paaiškėti iki gegužės pradžios, tad darbus jau reikia derinti. Dalyvaudami Vyriausybės posėdžiuose siekiame, kad šio tilto rekonstrukcijos projektas būtų įtrauktas į projektų, finansuojamų iš ES struktūrinių fondų, sąrašą”, – situaciją komentavo miesto vadovas.

Pirmiesiems ardymo darbams atlikti jau užsakyta speciali technika Vokietijoje. Pasak specialistų, Lietuvoje nėra krano, kuris galėtų pakelti tarpines Panemunės tilto sijas. Bendrovės „Kauno tiltai” vadovai tvirtina, jog šiais metais jie planuoja atlikti tilto ardymo, rekonstravimo ir statybos darbų už 30 mln. litų.

Uždarius tiltą, pagrindiniai transporto srautai bus nukreipiami per Jiesios tiltą. 6 dešimtmetyje statytas Panemunės tiltas kapitaliai remontuotas iki šiol nebuvo, specialistai ne kartą įspėjo apie pavojingą jo būklę.

Naujasis Panemunės tiltas bus išplatintas iki keturių eismo juostų. Ant rekonstruotų atramų bus įrengta nauja perdanga.

Jį uždarius, pagrindiniai transporto srautai bus nukreipiami per Jiesios tiltą. 6 dešimtmetyje statytas Panemunės tiltas kapitaliai remontuotas iki šiol nebuvo, specialistai ne kartą įspėjo apie pavojingą jo būklę

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė