Kviečia kino vakaras skirtas A.Tarkovskio 80-mečiui (video) (0)

Andrejus Tarkovskis

Andrejus Tarkovskis

Šiandien balandžio 5 d., 18 val. „Skalvijos“ kino centre Vilniuje rengiamas Andrejaus Tarkovskio atminimo vakaras, kuriame režisieriaus kūrybą pristatys kino kritikas Narius Kairys. Aktorius Andrius Bialobževskis skaitys ištrauką iš A. Tarkovskio taip ir neįgyvendinto scenarijaus ,,Hofmaniana” („Гофманиана“, rusų k.).

Balandžio 4 d. režisieriui Andrejui Tarkovskiui būtų sukakę 80 metų. Per 24 metus A. Tarkovskis sukūrė septynis pilnametražius filmus. Pirmasis „Ivano vaikystė“ buvo sukurtas 1962 m., paskutinįjį „Aukojimą“ režisierius kūrė jau ligos patale. A. Tarkovskio filmai „Nostalgija“, „Stalkeris“, „Soliaris“, „Aukojimas“, „Andrejus Rubliovas“ pelnė pagrindinius prizus Kanų kino festivalyje. A.Tarkovskio filmams jau seniai paskirtas atskiras pasaulinės kino istorijos puslapis. Jo autorinę kūrybą kaskart iš naujo atranda kino žiūrovų kartos.

A.Tarkovskis, „Veidrodis“ (1975)

A.Tarkovskis, „Veidrodis“ (1975)

A.Tarkovskio atminimo vakare Aktorius Andrius Bialobžeskis skaitys ištrauką iš jo scenarijaus „Hofmaniana“, kurio režisieriui taip ir nepavyko paversti filmu. Bus parodyta ištrauka iš būsimo Dalios Rust dokumentinio filmo apie A.Tarkovskio seserį Mariną ir jos vyrą, A.Tarkovskio kurso draugą Aleksandrą Gordoną. Vakarą baigs filmo „Veidrodis“ seansas. Filmą pristatys jaunas kino kritikas Narius Kairys.

Filme „Veidrodis“ atskleidžiamas kūrėjo vidinis gyvenimas, kuris neatsiejamas nuo gamtos, tėvynės istorijos, sudėtingų santykių su tėvais. Filme skaitomos režisieriaus tėvo Arsenijaus Tarkovskio eilės. Filme pagrindinį vaidmenį sukūrė aktorė Margarita Terechova.

Ištrauka iš filmo „Veidrodis“:

Kategorijos: Menas, Visi įrašai, Žmonės | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė