Kaune bus pristatyta A.Anušausko knyga „Teroras, 1940–1958 m.“ (7)

Arvydas Anušauskas | arvydasanusauskas.lt nuotr.

Arvydas Anušauskas | arvydasanusauskas.lt nuotr.

2012 04 06 penktadienį 16.30 val. Istorinėje Prezidentūroje Kaune (Vilniaus g. 33) rengiamas  politiko, istoriko dr. Arvydo Anušausko knygos „Teroras, 1940–1958 m.“ pristatymas.

Remdamasis Lietuvos ir Rusijos archyvų dokumentais, šioje knygoje autorius visuomenei primena apie 1940–1958 metais vykdytą terorą, baisius nusikaltimus žmoniškumui, kai kas trečias suaugęs lietuvis tapo sovietinio teroro auka – buvo trumpam ar ilgam įkalintas, ištremtas ar nužudytas.

Pasakodamas apie naująją knygą, Seimo narys A. Anušauskas atkreipia dėmesį į tremtinius vaikus. „Ištremtų vaikų buvo apie 40 tūkst., dabar jiems būtų apie 65–67 metus, – sakė A.Anušauskas. Skaičiuojama, kad tuo laikotarpiu nusikaltimų žmogiškumui aukomis tapo ar tremties neišvengė daugiau kaip 300 tūkst. žmonių, ir net 40  tūkst. iš jų buvo vaikai“.

Kalbėdamas apie sovietinius lagerius jis aiškino, kad Rusijos archyvuose aptiktos nuotraukos ir kiti dokumentai patvirtina, jog moterys ir vaikai juose sudarė trečdalį žmonių. Nemažai vaikų lageriuose ir gimdavo.

Naujojoje knygoje pasakojama ir apie KGB baudžiamąsias operacijas, agentus, smogikus, kurie  apsimesdavo rezistencijos kovotojais.

„Tautos tragedijos istoriją vėl, be jokio pagrindo, prisidengus demokratijos suteiktomis laisvėmis, mėginama iškraipyti. Taip siekiama paneigti okupacijos padarytą žalą Lietuvos valstybei ir jos piliečiams“, – sako knygos autorius A.Anušauskas. Ši knyga tapo dar vienu svarbiu istorinės atminties išsaugojimui reikalingu darbu, kuris padės jaunajai kartai, nemačiusiai ir nepatyrusiai sovietmečio teroro, geriau suprasti Lietuvos praeitį.

Pristatyme autorių kalbins VDU Politikos mokslų ir diplomatijos fakulteto Politologijos katedros vedėjas doc. dr. Andžej Pukšto. Knygą „Teroras“ išleido leidykla „Versus aureus“.

Kategorijos: Istorija, Literatūra, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė