„DAROM“ – iniciatyva, kuri įkvepia visą pasaulį! (0)

Balandžio 21 d. 10 val. visoje Lietuvoje vyks akciją „Darom“, kurią jau galima pavadinti tradicija, tapusia savanoriškai populiaria visoje Lietuvoje. Jos tikslas yra ne vien tik tvarkyti ir švarinti aplinką, bet ir skatinti žmonių savimonę bei pilietiškumo jausmą, o taip pat ugdyti meilę gamtai, kurioje gyvename. Mes galime teisėtai didžiuotis ne tik nuostabia mūsų šalies gamta, bet ir tuo, kad Baltijos šalyse, tuo pačiu ir Lietuvoje gimsta iniciatyvos, kurios įkvepia visą pasaulį. Aplinka – visų mūsų, tad ir ja rūpintis turime mes visi, ir nesvarbu kokiai socialinei grupei priklausome, ar kokie esame: seni, jauni, dideli ar maži.

„Darom“ akcijos pradžia – 2008-ieji metai, Estijoje ir Lietuvoje. Tuo metu, vieną gražią pavasario dieną, keliasdešimt tūkstančių žmonių su entuziazmu ir pilietiniu patriotizmu, džiugiai rinkosi kiemuose, parkuose ir miškuose, būrėsi į grupes ir švarino aplinką nuo šiukšlių. Šios idėjos iniciatyva tapo tokia stipri, kad šiemet, praėjus 5 metams nuo tos gražios pavasario dienos, „Darom“ akcija pripažinta Jungtinių Tautų kaip „Let‘s Do it World“ projektas ir bus organizuojama daugiau nei šimte pasaulio šalių.

Prie akcijos įgyvendinimo Lietuvoje šiais metais ypatingai daug prisideda visos Lietuvos savivaldybės, Generalinė miškų urėdija, regioniniai atliekų tvarkymo centrai, Aplinkos ministerija ir daugelis kitų.

Tikimės, kad sekdami milijardų žmonių pavyzdžiu, išjungiant šviesą visame pasaulyje, žemės vardan, tie patys milijardai geros valios savanorių šiemet prisijungs ir prie „Let‘s Do It World“ renginių, vyksiančių pusę metų, nuo kovo iki rugsėjo įvairiose pasaulio šalyse ir kartu mes išvalysime mūsų planetą per 2012 metus.

Visi kartu mes galime labai daug! Tad kviečiame visus Lietuvos gyventojus bei svečius nelikti abejingais ir sudalyvauti jau 5-ojoje, jubiliejinėje „Darom Global 2012“ akcijoje, kuri įvyks šių metų balandžio 21 d. 10 val. visoje Lietuvoje. Tą pačią dieną taip pat tvarkysis latviai, austrai, ispanai ir daugybė kitų šalių.

Tvarkytinų taškų sąrašas bus paskelbtas jau balandžio 7 d.

Daugiau informacijos apie akcijos įgyvendinimą rasite tinklalapyje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė