Rengiamasi pristatyti dar neatskleistus rezistencinės kovos metodus ir patirtį (0)

Arvydas Pocius ir Teresė Burauskaitė pasirašo sutartį | A.Pliadžio nuotr.

Arvydas Pocius ir Teresė Burauskaitė pasirašo sutartį | A.Pliadžio nuotr.

Balandžio 3 d. Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Arvydas Pocius ir Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro (LGGRTC) direktorė Teresė Birutė Burauskaitė pasirašė bendradarbiavimo sutartį. Šia sutartimi institucijos įsipareigoja bendradarbiauti organizuodamos projektą „Bandymai prasiveržti pro „geležinę uždangą“ sovietinės okupacijos metais – pilietinio pasipriešinimo ir rezistencinės kovos tęstinumas bei sovietinės santvarkos neigimas“, kuriuo siekiama surinkti medžiagą iš rezistencinės kovos dalyvių ir pristatyti visuomenei dar neatskleistus rezistencinės kovos metodus ir patirtį.

„Manau, kad šis istorinės atminties tyrimas turi labai svarbią reikšmę. Ginkluotajai rezistencijai einant į pabaigą pasipriešinimas vis tiek tęsėsi, o bandymai prasiveržti pro „geležinę uždangą“ buvo kovos tęstinumas“, – sakė kariuomenės vadas gen. ltn. A. Pocius.

„Iš sovietinio lagerio žmonės veržėsi įvairiais tikslais, žmonės tiesiog siekė gyventi taip, kaip nori. Čia okupacijos metais to padaryti neišėjo, tad tikėjosi to Vakaruose. Yra visokių žmonių ir likimų ir mes pabandysime tai parodyti išleisdami leidinį“, – pasakojo  LGGRTC direktorė T. B. Burauskaitė.

T. B. Burauskaitė pabrėžė, kad projekto leidinys turėtų būti skirtas jaunimui, kuriam dabar sunku suvokti priespaudos mechanizmą, suprasti, kad negalima buvo panorėjus išvažiuoti, ir  priežastis, skatinusias bandymus pabėgti.

Vykdant tyrinėjimus planuojama apžvelgti ne tik pavykusius bandymus pralaužti režimo užtvaras ir ištrūkti iš okupacinės priespaudos, bet ir šių bandymų detales ir aplinkybes, nepavykusių bandymų dalyvių likimus. Tikimasi atskleisti ir įamžinti vadinamosios geležinės sovietų okupacijos uždangos pralaužimo atvejus, unikalius pasakojimus, herojų likimus ir pasirinkimų motyvus.

Lietuvos kariuomenė ir LGGRTC jau keletą metų bendradarbiauja vykdydami vaikų ir jaunimo pilietinio ugdymo projektus, rengia istorinės tematikos stovyklas, įamžindami pasipriešinimo kovų dalyvių ir jų kovų atminimą.

Šio projekto autoriai taip pat kviečia žmones, turinčius duomenų, arba susijusius su bandymais prasiveržti per „geležinę uždangą“ sovietinės okupacijos metais, pasidalyti informacija, reikalinga deramai ištirti ir išsaugoti istorinę atmintį.

Tą galima padaryti susisiekus su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centru tel. 8 5 266 3282 (Darius Juodis) arba el. p. darius@genocid.lt.

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė