Kauno rajono savivaldybės automobilių parką papildė elektromobilis (0)

Elektromobilis, Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Elektromobilis, Kauno miesto savivaldybės nuotr.

Kauno rajono savivaldybės automobilių parką papildė ekologiška transporto priemonė – elektromobilis TOYOTA AYGO. Juo Savivaldybės darbuotojai tarnybos reikalais pagal panaudos sutartį galės važinėti šią savaitę.

Automobiliu galės naudotis tik etatiniai darbuotojai, ne jaunesni kaip 21 metų ir turintys ne mažesnį kaip 1 metų vairavimo stažą. Su pilnai įkrautu elektromobiliu galima nuvažiuoti apie 130 kilometrų.

Kauno rajono savivaldybė prieš metus tapo pirmąja savivaldybe šalyje, prie savo pastato įrengusia įkrovos stotelę. Šiuo metu elektromobilius galima jau pasikrauti ir trijose vietose Vilniuje.

Elektromobiliui pilnai įkrauti reikia 17 kilovatvalandžių elektros energijos, o procesas užtrunka 6–7 valandas, papildomai įsigijus specialią jungtį, įkrovos laikas sutrumpėja iki 2 valandų. Automobilį Savivaldybei išbandyti leidusios įmonės projektų vadovas Laurynas Jokužis sakė, kad šią TOYOTA AYGO galima krauti ir iš buitinės rozetės, tačiau šis būdas nėra saugus.

Aplinkai draugiško automobilio kaina – apie 118 tūkstančių litų, jis atsipirktų per 6–7 metus. „Anksčiau važinėjau su ekonomišku automobiliu ir kurui per mėnesį išleisdavau apie 1000 litų, dabar, kai naudojuosi elektromobiliu, užtenka 150 litų. Be to, kitas važiavimo malonumas“, – sakė L.Jokužis.

„Kol kas išbandysime elektromobilį mieste ir kelionėms į priemiestines seniūnijas. Ateityje turime rimtų ketinimų įsigyti aplinkos neteršiančią susisiekimo priemonę“, – sakė Kauno rajono savivaldybės meras Valerijus Makūnas.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė