Skelbiamas konkursas 2012 metų Kalbos premijai gauti (0)

Felicijos skulptūra

Felicijos skulptūra

Iki 2012 m. balandžio 20 d. Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisija, vadovaudamasi Komisijos reglamentu ir Kalbos premijų fondo nuostatais, priima teikimus kandidatų atrankai Kalbos premijai gauti.

Kalbos premija teikiama kasmet nuo 2004 metų. Ji skiriama labiausiai nusipelniusiems lietuvių kalbos ir informacinės kultūros puoselėtojams, įamžinant įžymios lietuvių visuomenės veikėjos, redaktorės, spaudos laisvės gynėjos Felicijos Bortkevičienės atminimą.

Felicija Bortkevičienė buvo XX amžiaus pirmoje pusėje aktyvi visuomenininkė, rūpinosi gabių studentų, rašytojų, taip pat kalinių šelpimu, dalyvavo Lietuvos demokratų partijos ir moterų susivienijimo veikloje.

1926 m. kandidatavusi į prezidentus, tapo pirmąja to siekusia lietuve.

Konkurso sąlygos

Pretenduoti į Kalbos premiją gali asmenys, kurie:

1) savo pastangomis išplėtoja taisyklingos ir gražios lietuvių kalbos vartojimą įvairiomis formomis – jos informaciniu pateikimu viešajame ir akademiniame gyvenime, periodinės spaudos ir knygos menu, renginiuose, socialinėse akcijose, taikant šiuolaikiškas technologijas, kai už tokį tiesioginį darbą negauna atitinkamo atlygio ir tai neįeina į tiesiogines jų pareigas ar įteisintas sutartis;

2) padeda plėtoti lietuvių kultūrą, šiuolaikiškai įgyvendindami sumanymus, projektus, turinčius įtakos visuomenės pažangai, jeigu jiems atlikti nebuvo skiriama būtina išmoka iš Lietuvos valstybės ar kitų valstybių biudžeto įstaigų, institucijų asignavimų arba nebuvo skiriamas atitinkamas sutartinis atlyginimas kaip už atliekamą pareigą;

3) paskelbia lituanistikos (kalbotyros, knygotyros, spaudos istorijos, socialinės kultūros) tyrinėjimus arba parašo ir apgina mokslo darbus (ne žemesnės pakopos kaip magistro), kurie gali būti vertingi visuomenei turinio naujumu ir išskirtine reikšme.

Kalbos premijų nuostatuose numatyta, kad kandidatus Kalbos premijai gali siūlyti, teikdamos rekomendacijas, mokslo, švietimo ir kultūros institucijos, leidyklos, labdaros ir nevyriausybinės organizacijos. Kandidatų negali siūlyti valstybės įstaigos (ar pareigūnai) ir politinės partijos (ar politikai).

Pasirašytus teikimus, kuriuose būtų nurodyta kandidato vardas, pavardė, pateiktas gyvenimo aprašymas (CV) ir konkurso sąlygas atitinkantis kandidato veiklos aprašas, iki 2012 m. balandžio 20 d. siųsti:

Lituanistikos tradicijų ir paveldo įprasminimo komisijai
Lietuvos Respublikos Seimas,
Gedimino pr. 53,
Vilnius
arba
el. paštu: lituanistika@lrs.lt
 

F.Bortkevičienės premija skiriama kasmet, paskelbiant nominantus Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną – gegužės 7-ąją, o įteikiant metų pabaigoje.

Kategorijos: Kultūros politika, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė