Balandžio 1 d. pokštui apie minimalų atlyginimą 1087 litų iki tiesos trūksta nedaug! (2)

G.Songaila ir A.Kubilius | Alkas.lt fotomontažas

G.Songaila ir A.Kubilius

Straipsnyje „Minimalūs atlyginimai Lietuvoje kyla iki 1087 litų!“ aprašytas džiugus įvykis, kad Seimas priėmė Tautininkų sąjungos pirmininko, Seimo nario Gintaro Songailos siūlytą įstatymo pataisą, kad  minimalus atlyginimas (MMA) turi sudaryti pusę praėjusių metų vidutinio atlyginimo yra  iš dalies pokštas, nes Seimas iš tikrųjų pradėjo šio įstatymo priėmimo procedūrą. G.Songailos siūlomai pataisai pritarė visos Lietuvos profesinės sąjungos ir visos opozicinės partijos Seime. Todėl tai nėra vieno asmens ar vienos politinės partijos siūlymas.

Pirmiausiai ši įstatymo pataisa bus svarstoma Seimo komitetuose, po to su jų pastabomis įteikta balsuoti Seimui. Seimas gali šią pataisą priimti arba atmesti ypatingos skubos tvarka, t.y.- per dieną, skubos tvarka t.y. – per dvi savaites ir įprasta tvarka t.y. – pusės metų bėgyje ir ilgiau.

Priklausomai nuo įstatymo priėmimo laiko gali keistis ir minimalaus atlyginimo (MMA) dydis. Jei ši pataisa įsigaliotų šiemet, MMA turėtų būti 1013,95 lt, nes 2011 m. vidutinio statistinio atlyginimo vidurkis buvo 2027,90 lt. Jei įsigaliotų nuo 2013 m., tikėtina, kad MMA būtų bent 1087 lt, nes paskutiniame  2011 m. ketvirtyje vidutinis atlyginimas buvo 2175 litų. Kadangi Lietuvos ekonomika 2012 m., ekspertų nuomone, turėtų augti 3%, vidutiniai atlyginimai neturėtų mažėti.

Šiuo metu minimalus atlyginimas Lietuvoje yra 800 litų, Latvijoje – 200 latų t.y 984 litų (1 latas už  4,92 lt), Estijoje – 290 eurų t.y. 1000,50 litų.

Kol kas A.Kubiliaus ministrų kabinetas siūlo nuo 2012 metų liepos MMA didinti 50-čia litų iki 850 litų ir 800 MMA taikyti įmonėms, kuriose dirba iki 10 darbuotojų. Profesinės sąjungos tokius pasiūlymus vadina pažeminimu ir siekia didinimo bent iki 900 litų.

Finansų ministrė I.Šimonytė nors ir abejoja, ar minimalią algą reikėtų didinti 100 litų, bet mano, kad padidinus MMA, bendras finansinis poveikis būtų teigiamas.

Nors ir kitais žodžiais straipsnyje „Minimalūs atlyginimai Lietuvoje kyla iki 1087 litų!“ išvardintieji ekspertai G.Nausėda, R.Rudzkis ir kiti  pritaria MMA didinimui, tik nesutaria kokio dydžio turėtų būti padidėjimas. Rimanto Rudzkio paskaičiavimais, dėl infliacijos poveikio 1000 litų MMA tik atitiktų realų MMA, koks jis buvo 2008 m. Todėl jo nuomone MMA turėtų būti 1000 lt. Tokiam padidėjimui pritaria ir Lietuvos pramonininkų konfederacija (LPK), nes žmonėms turi būti didesnė motyvacija dirbti nei gyventi iš socialinių išmokų. LPK nemano, kad valstybės skaičiavimai, esą padidinus MMA bus prarandami šimtai milijonų litų, yra tikslūs. Juk niekas neapskaičiavo, kiek tada mažiau reikės mokėti socialinių išmokų, kaip tegul ir nedaug padidėjusios pajamos paveiks vidaus vartojimą ir verslą, jo mokamus mokesčius.

Taigi, ar turėsime 1087 litų minimalų atlyginimą, ar ne, priklauso ir nuo gerbiamų Alko.lt skaitytojų. Jeigu manote, kad toks MMA padidėjimas pagerins jūsų gyvenimą, spauskite savo rinktus Seimo narius pritarti šiai G.Songailos pateiktai pataisai. Jeigu manote, kad toks MMA padidėjimas pablogins jūsų gyvenimą, spauskite savo rinktus Seimo narius nepritarti šiai G.Songailos pateiktai pataisai. Ir įvertinkite G.Songailos ir savo rinktų Seimo narių veiklą balsuodami rinkimuose rudenį.

Nepamirškite, kad padidėjus MMA automatiškai pakils ir visi atlyginimai, susieti su MMA dydžiu.

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė