Vilkijoje pristatoma mitologinių paveikslų paroda „Saulėkalnis“ (2)

Kovo 31 d. 16 val. Antano ir Jono Juškų etninės kultūros muziejuje Vlikijoje (Kauno mažoji g. 2) vyks dailininko Virginijaus Kašinsko  personalinės tapybos parodos Lietuvių mitologijos tema „Saulėkalnis“ atidarymas. Parodos pristatyme dalyvaus folkloro ansamblis „Dailingė“ (vadovė Birutė Nemčinskienė) ir dailininkas Virginijus Kašinskas.

„Tikiu, kad dažnas susimąstome apie savo vietą ir prasmę šiame pasaulyje, apie kraštą, kuriame mums buvo lemta gimti, šio pasaulio sandarą, Dievą ir Dieviškąją sferą. Manau, kad kiekvienam būtina stengtis suvokti savo tautą, kurioje gimėme, jos kultūrą, perimti senolių ir tėvų dvasinę patirtį, etnines tradicijas ir papročius, visa tai puoselėti ir perduoti ateinančioms kartoms“ – sako dailininkas V.Kašinskas.

V.Kašinskas yra įsitikinęs, kad nors savo tradicijas ir kultūrinį paveldą ir išgyvename betarpiškai, tačiau tik sąmoningas gilinimasis į jį gali atverti nuostabius Lietuvių tautos per amžius sukauptus dvasinius klodus išsaugotus mituose, legendose, pasakose, dainose, šokyje, muzikoje ar dailėje.

Parodoje „Saulėkalnis“ bus pristatyti paveikslai iš didelio paveikslų ciklo sukurto lietuvių mitologijos tema. Tai daugel metu V.Kašinsko rinktų žinių, tyrinėjimų ir gilinimosi į senąsias mūsų tautos dvasines gelmes darbo vaisiai.

„Mitologiniuose simboliuose užkoduoti fundamentalūs mūsų būties ir gyvenimo šiame pasaulyje principai – dvasinės tautos struktūros, kurios glūdi giliai kiekvieno iš mūsų sąmonėje“, – įsitikinęs V.Kašinskas.

Kategorijos: Etninė kultūra, Menas, Visi įrašai | Žymos: , , , , .

2 komentarai

  1. Rimgaudas Sinkus:

    Džiaugiuosi, kad vėl galėsiu pamatyti tokius gilius, atspindinčius nenusakomą išmintį paveikslus, jų autorių. Taip pat vėl išgirsiu “Ratilio” su B. Nemčinskiene. Šis Vilkijos muziejus, aplamai, yra kažkuo ypatingas. Iki!

  2. Aušra:

    Тaisau klaidelę – parodos atidaryme dainavo ir muzikavo folkloro ansamblis “Dailingė”, vadovaujamas Birutės Nemčinskienės. Buvo puikus pusdienis nuostabiame muziejuje su dar nuostabesniais žmonėmis. Po tokių renginių darsyk įsitikini, kaip gera gyventi Lietuvoje ir būti lietuviu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė