Naujos technologijos saulės baterijos 20 proc. efektyvesnės (0)

treehugger.com nuotr.

treehugger.com nuotr.

Mes esame įpratę prie didelių plokščių saulės baterijų kompleksų, tačiau grupė mokslininkų atrado, kad plokščios baterijos nėra pats efektyviausias saulės energijos panaudojimo būdas.

Naudodami mažesnes plokštes pakabintas bokšte skirtingais kampais, galima gauti nuo 2 iki 20 kartų daugiau energijos, naudojant tą patį plotą.

Kai plokščia saulės baterija dažniausiai pozicionuojama taip, kad piko metu saulė šviestų tiesiogiai į ją, bokštas su skirtingais kampais pakreiptomis plokštėmis geriau gaudo spindulius, kai saulė yra žemai arba debesuotomis dienomis. Tai leidžia teikti tolygesnę elektros energiją per ilgesnį laiko periodą, išvengiant pikų ir nuosmukių.

Reikiamai formai atrasti, komanda panaudojo kompiuterinį modeliavimą ir ištestavo keletą idėjų ant savo laboratorijos stogo. Mokslininkų tikslas yra ne tik sukurti efektyvų generatorių, bet ir lengvai pergabenamą sistemą. Šiuo tikslu bokštas gali būti kompaktiškai sumontuotas ir surenkamas į reikiamą poziciją jau atvykus į vietą.

Kas žino, gal vieną dieną mūsų namų stogai atrodys kaip technologiniai ežiai, padengti nedideliais juodais bokštais, gaminančiais mums elektrą. Plačiau.

Kategorijos: Mokslas, Technika ir technologijos, Visi įrašai | Žymos: , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė