Seime – konferencija „Lietuvos ateitis: tarp vizijos ir realybės“ (tiesioginė transliacija) (0)

Konferencija | lrs.lt video stop kadras.Kovo 30 d. 10 val. Vilniuje Seimo Konstitucijos salėje prasidėjo Pasaulio lietuvių jaunimo sąjungos (PLJS) konferenciją „Lietuvos ateitis: tarp vizijos ir realybės“,

Konferencijoje pristatomi pranešimai valstybės raidos, tapatybės bei ateities kūrimo temomis ir siūlomi galimi būdai valstybės problemoms spręsti.

Konferencijos tiesioginę transliaciją žiūrėkite ČIA.

Lietuvos akademinės bendruomenės atstovai, žinomi verslininkai, menininkai, politikai bei aktyviausi jaunimo atstovai iš Lietuvos ir užsienio tariasi kaip dabartinio sunkmečio sąlygomis Lietuva gali  išnaudoti visų žmonių potencialą sprendžiant valstybinės reikšmės problemas. Tik bendrai susivieniję lietuviai, kad ir kur jie begyventų, yra pajėgūs pakelti Lietuvos valstybę į aukštesnį ekonominį ir pilietinį lygį.

Konferencijoje dalyvauja žurnalistas, publicistas, Nepriklausomybės akto signataras R.Valatka, verslininkas, „Senukų“ įmonių asociacijos įkūrėjas ir prezidentas, „Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas N.Mačiulis, architektas, dainininkas, vienas Sąjūdžio iniciatorių, visuomenininkas A.Kaušpėdas, politologas L. Bielinis, jaunimo atstovai iš Jungtinės Karalystės, Danijos, Švedijos, Prancūzijos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Vokietijos, Kanados.

Konferencijos akimirka | lrs.lt nuotr.

Konferencijos akimirka | lrs.lt nuotr.

Ši konferencija – žingsnis į vasarą vyksiantį precedento neturintį Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą, kuriame siekiama suburti 3000 jaunų lietuvių iš Lietuvos ir viso pasaulio, kartu aptarti strateginius mūsų valstybės ir tautos reikalus, ieškoti konstruktyvių sprendimų bei jų įgyvendinimo būdų taip spartinant pažangios ir modernios valstybės kūrimą.

Konferencijos dalyvius pasveikino Seimo Pirmininkė Irena Degutienė. Sveikinimo kalboje Seimo Pirmininkė pabrėžė matanti simbolišką ženklą, kad tokia konferencija vyksta Seime, ir konkrečiai – Seimo Konstitucijos salėje.

„Manau, tai tikrai simboliška vieta tokiam susitikimui, kuris po ilgo įvadinio pasirengimo proceso duoda savotišką konkrečių darbų startą žengiant į vasarą vyksiantį viso pasaulio lietuvių jaunimo sambūrį. Žvelgdami į ateitį, brėždami jungtis tarp ateities perspektyvų ir realybės, negalime likti nuošalyje nuo dešimtmečiais ir šimtmečiais Lietuvos žmonių kurtų tradicijų. Savo kelią ir siekius Lietuvos ateičiai galime grįsti tik remdamiesi į tvirtą pagrindą. Tačiau kalbėdama apie Lietuvoje ir išeivijoje puoselėtas tradicijas regiu jas kaip patirtį, kuri gali padėti mums priimant naujus sprendimus ir atsiliepiant į naujus šiuolaikinio pasaulio iššūkius“, – sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė pabrėžė, kad senieji išeiviai iš Lietuvos visuomet jautė bendrumą su savo gimtąja žeme ir dėjo labai daug pastangų puoselėdami lietuvybę, padėdami atkurti ir įtvirtinti Lietuvos Nepriklausomybę.

„Jie visuomet dirbo ne sau, jie visuomet dirbo vardan Lietuvos. Šiandien į jus, jaunimą, žiūriu su viltimi, tikėdama, kad Jūs prisidėsite prie dabarties ir ateities Lietuvos kūrimo. Ši kūryba – tai bendras mūsų visų darbas. Ir nebesvarbu, kurioje pasaulio vietoje gyvename. Tai bendrybė, kuri gali sujungti visame pasaulyje, Tėvynėje ir užsieniuose, gyvenančius žmones“, – sakė I. Degutienė.

Seimo Pirmininkė pažymėjo, kad šiandien itin svarbu naikinti takoskyras tarp Lietuvoje ir užsienyje gyvenančių lietuvių, tarp vyresniųjų ir jaunesniųjų kartų.

„Šiandien vis dar susiduriame su posakiu „mes“ ir „jie“, su takoskyra tarp Lietuvos lietuvių ir pasaulio lietuvių. Tačiau skirtumus tikrai gali padėti panaikinti suvokimas, kad lietuvių tauta yra viena bendruomenė, jungiama bendros lietuvių tapatybės. Ir šios bendruomenės nariai nepriklausomai nuo jų gyvenamosios vietos, puoselėja lietuvybę, išlaiko politinius, ekonominius, pilietinius ir kultūrinius ryšius su Lietuvos valstybe ir įsitraukia į valstybės kūrimo procesą“, – sakė I. Degutienė.

Parlamento vadovės nuomone, peržengdami šią ribą ne tik įveiktume niekam nereikalingą ir net žalingą svetimybę ir atotrūkį, bet ir galėtume sumažinti atotrūkį tarp ateities Lietuvos vizijų ir tikrovės.

Ši konferencija – žingsnis į vasarą vyksiantį precedento neturintį Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą (PLJS2012), kuriame siekiama suburti 3000 jaunų lietuvių iš Lietuvos ir viso pasaulio, kartu aptarti strateginius mūsų valstybės ir tautos reikalus, ieškoti konstruktyvių sprendimų bei jų įgyvendinimo būdų taip spartinant pažangios ir modernios valstybės kūrimą.

Norintys sužinoti apie liepos mėnesį įvyksiantį Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą daugiau žinių ras ČIA

Konferencijos programa

10.00-10.30    Dalyvių registracija
10.30-10.40    Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės Irenos Degutienės sveikinimas
10.40-10.45    Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimo (PLJS12) pristatymas (K. Pikūnas, PLJS)
10.45-11.10     Įvadinis pranešimas: „Valstybės pabaiga ar perkrova?“, R. Valatka

I sesija: Lietuva šiandien – progresas ar stagnacija?

11.10-11.30     Jaunimas: „Kokia mano kartos ambicija?“, Jaunimo atstovas
11.30-11.40     Diskusija
11.40-12.00    Verslas: „Kas yra verslas: pinigai, laisvė ar gyvenimo būdas?“, A. Rakauskas
12.00-12.10     Diskusija
12.10-12.30     Ekonomika: „Kokios yra Lietuvos konkurencingumo perspektyvos?“, N. Mačiulis
12.30-12.40     Diskusija
12.40-13.00     kavos pertrauka

II sesija: Šiuolaikinis jaunimas – karta ant lagamino?

13.00-13.20   Jaunimas: „Nesakykit man, kad aš niekada neqrįšiul“, užsienio lietuvių atstovas
13.20-13.30    Diskusija
13.30-13.50    Kultūra: „Kaip statyti tiltus tarp Vilniaus ir Londono?“, A. Kaušpėdas
13.50-14.00    Diskusija
14.00-14.20    PolitikaAr Lietuvos politinė sistema pasirengusi priimti jaunimą?“, L.Bielinis
14.20-14.30     Apibendrinimas
19.00-21.00     Vilniaus miesto mero A. Zuoko priėmimas Jono Meko Vizualiųjų menų centre, Gynėjų g.14, Vilnius

Kategorijos: Lietuvoje, Pilietinė visuomenė, Užsienio lietuviai, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė