Lietuvos miestai ir rekordinis skaičius pasaulio valstybių ruošiasi „Žemės valandai“ (2)

Likus tik vienai dienai, rekordinis skaičius – 147 valstybės ir daugiau nei 5400 miestų – ruošiasi rytoj 20.30 val. vietos laiku paminėti „Žemės valandą“. Šiemet, kovo 31-ąją Žemės rutulys priges kone per visą savo perimetrą: aukščiausi žemynų pastatai ir didžiausios tarptautinės organizacijos pranešė prisijungiantys prie šios iniciatyvos. Po to, kai šiame Ramiojo vandenyno salyne buvo pakeista laiko juosta, pirmieji „Žemės valandą“ pasitiks Samoa valstybės gyventojai, o paskutinės šiais metais šviesas išsijungs Kuko Salos.

„Žemės valanda“ risis per vandenynus ir kontinentus

Sidnėjaus uosto tiltas ir Operos rūmai buvo pirmieji pasaulinio garso pastatai, 2007 metais išjungę valandai šviesas. Šiemet, praėjus penkeriems metams, šešiasdešimčiai minučių užges aukščiausios Azijos garsenybės – Didžioji Kinijos siena, Pekino olimpinis stadionas „Paukščio lizdas“, Tokijo bokštas, Taipėjaus „Taipei 101“ dangoraižis ir Nepalo „Lumbini Sacred Garden“. Prieš tai, kai „Žemės valanda“ ateis į Viduriniuosius rytus, bus išjungti „Indijos vartai“, netrukus pritems Dubajus. Libijos gyventojai, dar taip neseniai išgyvenę didelius neramumus, taip pat rinksis į pirmąją šios šalies istorijoje „Žemės valandą“.

Nuo vaizdingų Table kalnų Keiptaune iki pat Nacionalinės bibliotekos Baltarusijoje – Europa ir Afrika dalyvaus drauge. Į didžiausią savanorišką aplinkosaugos akciją įsijungs gynybinės miesto sienos Dubrovnike, Kroatijoje, Eifelio bokštas ir Luvras, Brandenburgo vartai Berlyne, Pizos bokštas bei Vatikanas. Jungtinės Karalystės simboliai – Big Benas, Tauerio tiltas ir Bakingemo rūmai išjungtomis šviesomis pasveikins Pietų Ameriką, kur užtems legendinė Kristaus Atpirkėjo statula Rio de Žaneire bei Nepriklausomybės angelas Meksike.

Niujorko įžymybės taip pat dalyvaus akcijoje: apšvietimą išjungs „American Eagle“, akcijų biržos NASDAQ pastatai Taims skvere ir, be abejo, garsusis Empire State Building. Ryškios Las Vegas šviesos taip pat priblės vienai valandai.

Tarptautinės organizacijos praneša palaikančios iniciatyvą

Atokvėpio valandą planetai suteikianti akcija sulaukė palaikymo ne tik ant žemės, bet ir kosmose – Europos kosmoso agentūros prašymu, astronautas Andrė Kuipersas (kuris yra ir šią pasaulinę iniciatyvą vykdančios WWF ambasadorius) planetą stebės iš kosminės stoties.

Tai, kad Jungtinių Tautų Organizacijos centrinė būstinė taip pat išjungs šviesas, patvirtino generalinis sekretorius Ban Ki-Moonas. Ji sakė: „Šviesų išjungimas – tai mūsų visų pažado atsisukti į ekologiškus energijos šaltinius, o ateitį kurti švarios, veiksmingos ir įperkamos energijos pagalba, simbolis.“

Visus 938 Pasaulio paveldo sąrašui priklausančius objektus valandai išjungti šviesas paragino UNESCO generalinė direktorė Irina Bokova taip lyg patvirtindama Andy Ridlio, „Žemės valandos“ vykdančiojo direktoriaus ir vieno iš jos kūrėjų žodžius: „2012 metais Žemės valanda siekia toliau ir plačiau nei bet kada anksčiau, o šie objektai vaizdžiai mums visiems primins, ką mes visi galime, kai drauge veikia asmenys, organizacijos bei vyriausybės“.

Lietuvos miestų ir miestelių aikštėse bursis žmonės

„Žemės valanda“ Lietuvoje, prie kurios kasdien prisijungia vis nauji miestai ir miesteliai, žmones kvies šias 60 minučių praleisti drauge. Sudalyvauti šiai akcijai skirtuose renginiuose galės ne tik sostinės, bet ir kitų šalies vietovių gyventojai bei svečiai. „Žemės valandos“ renginiai vyks:

Vilniuje – nuo 20.00 val. Vilniaus Rotušės aikštėje
Kaune – nuo 20.00 val. Kauno Rotušės aikštėje
Marijampolėje – nuo 20.00 val. J. Basanavičiaus aikštėje
Palangoje – nuo 20.00 val. Kęstučio ir Jūratės skvere prie Palangos tilto
Pasvalyje – nuo 20.15 val. Vytauto Didžiojo aikštėje
Plungėje – nuo 20.00 val. miesto aikštėje
Kazlų Rūdoje – nuo 20.15 val. V. Borisevičiaus gatvėje (prie viaduko)
Lazdijuose – nuo 20.30 val. miesto aikštėje
Babtuose – nuo 20.30 val. miestelio centre
Biržuose – nuo 20.20 val. Biržų pilies kiemelyje
Druskininkuose – nuo 20.30 val. Druskininkų pramogų aikštėje
Valų kaime (Trakų raj.) – nuo 20.30 Valų kaimo centrinėje aikštėje
Varėnoje – nuo 20.30 val. prie Varėnos savivaldybės

Pasaulinę iniciatyvą „Žemės valanda“ vykdo WWF („World Wide Fund of Nature“) – viena didžiausių ir gerbiamiausių gamtosaugos organizacijų pasaulyje. Žemės valanda prasidėjo 2007 m. nuo vieno miesto – Sidnėjaus. Jau po metų idėja apskriejo visą pasaulį ir dabar „Žemės valanda“ vadinama didžiausiu savanorišku žmonijos geros valios aktu. 2011 m. „Žemės valandos“ dalyvių skaičius pasiekė 1,8 milijardo žmonių, apėmė daugiau nei 5 200 miestų ir 135 šalis visuose septyniuose žemynuose.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė