Kaune – benamių kačių sterilizacijos akcija (0)

alkas.lt

alkas.lt

Šį savaitgalį Kaune bus vykdoma jau ketvirtoji benamių kačių sterilizacijos akcija „Sugauk-Sterilizuok-Paleisk“, kuria siekiama mažinti benamių kačių skaičių. Akcijos metu gyvūnų gerovės tarnybos „Pifas“ savanoriai ir veterinarijos gydytojai tikisi pagauti ir sterilizuoti apie 100 benamių kačių.

Kauno miesto gyventojai, prižiūrintys ir šeriantys benames kates kviečiami registruotis akcijai ir nemokamai sterilizuoti prižiūrimus benamius gyvūnus.

„Mūsų organizacija kasdien Kauno miesto gyventojams padeda po truputį tvarkyti pavienius kiemus. Tačiau pavasarį ir rudenį organizuojame didesnes akcijas, kurių metu iš karto sterilizuojame apie 100 kačių. Akcija vyksta savaitgaliais, dvi dienas. Labai džiaugiamės, kad kiekvienoje akcijoje aktyviai dalyvauja Kauno veterinarijos gydytojai, kurie mielai prisideda prie benamių kačių problemos sprendimo ir dvi dienas neima jokio užmokesčio už atliekamą darbą“, – teigė gyvūnų gėrovės tarnybos „Pifas“ direktorė Brigita Kymantaitė.

Benamių kačių kontrolės ir mažinimo programa vykdoma jau ketverius metus. Per šį laikotarpį buvo sterilizuota virš 1200 benamių kačių, gyvenančių įvairiose gyvenamųjų ir privačių namų teritorijose, kur jas šeria ir prižiūri gyventojai.

Programa „Sugauk-Sterilizuok-Paleisk“ pripažinta visame pasaulyje. Tai efektyvi, humaniška ir duodanti ilgalaikius rezultatus programa, skirta kontroliuoti ir palaipsniui mažinti benamių kačių populiaciją. Jos metu benamės katės pagaunamos tam tikslui skirtomis, specialiomis gaudyklėmis, sterilizuojamos/kastruojamos. Sterilizacijos metu, kol katė yra anestezuota, jai 1 cm patrumpinamas kairės ausies kaušelis. Tai tarptautiniu mastu pripažintas atliktos sterilizacijos ženklas. Šis ženklas ateityje padeda atskirti sterilizuotas kates nuo nesterilizuotų.

„Akcijos metu taip pat įvertinama kačių sveikatos būklė bei elgsena. Kačiukai ir jaukios, tinkamos gyventi namuose katės laikomos globos namuose, kur joms ieškomi nauji savininkai. Sveikos, tačiau sulaukėjusios ir dėl savo elgsenos negalinčios adaptuotis žmonių namuose, katės grąžinamos atgal į tą pačią teritoriją, kurioje jos buvo pagautos“, – teigė B. Kymantaitė.

Visų sulaukėjusių kačių grupės sugavimas tam tikroje teritorijoje yra labai sudėtingas ir daug laiko reikalaujantis procesas. Organizacijos savanoriai, norėdami pagauti kates, ne vieną valandą praleidžia laukdami, kol katės įlįs į pastatytas specialias gaudykles. Todėl programos vykdymas įmanomas tik bendradarbiaujant su tokias kates šeriančiais gyventojais, prie kurių katės yra pripratusios ir būna daug drąsesnės jų akivaizdoje.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė