Etninės kultūros globos tarybos nariai susitiko su LRT tarybos atstovais (nuotraukos) (0)

EKGT ir LRT tarybų atstovų susitikimas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

EKGT ir LRT tarybų atstovų susitikimas | Alkas.lt, J.Vaiškūno nuotr.

Kovo 26 d. Etninės kultūros globos tarybos (EKGT) ir LRT tarybos atstovai surengė bendrą posėdį, kuriame aptarė etninės kultūros sklaidos per LRT plėtros galimybes.

Etninės kultūros valstybinės globos pagrindų įstatymas (Nr. VIII-1328, Žin., 1999, Nr. 82-2414) nustato, kad LRT taryba dėl etninės kultūros laidų transliavimo (trukmės ir turinio) turėtų atsižvelgti į Etninės kultūros globos tarybos (EKGT) siūlymus. Tuo tikslu pastaraisiais metais suaktyvėjo EKGT bendradarbiavimas su LRT taryba, nuo 2010 m. yra sutarta kartą metuose rengti bendrą abiejų tarybų posėdį, kuriame būtų įvertinami praėjusių metų etninės kultūros sklaidos rezultatai ir aptariami būsimų metų planai.

Šiemet toks bendras EKGT ir LRT tarybos atstovų posėdis įvyko kovo 26 d., kuriame dalyvavo EKGT pirmininkė Dalia Urbanavičienė ir nariai Rimantas Astrauskas, Libertas Klimka, Jonas Vaiškūnas, Jūratė Šemetaitė, Inija Trinkūnienė bei sekretoriato darbuotojai, taip pat kviestiniai etninės kultūros ekspertai Vida Šatkauskienė, Varsa Zakarienė ir portalo alkas.lt atstovas Arūnas Žalalis, o LRT atstovavo LRT tarybos pirmininkas Dainius Radzevičius, narė Gražina Daunoravičienė ir LTV programų direktorius Rolandas Maskoliūnas.

Susitikimo metu EKGT atstovai domėjosi LRT programų nacionalinės strategijos projekto tvirtinimo eiga. EKGT buvo pateikusi pastabų ir siūlymų dėl strategijos projekto tobulinimo, iš kurių svarbiausi pastebėjimai – projekte neužsiminta apie etninę kultūrą, nenumatyta teikti prioriteto nacionalinei kultūrai, trūksta vertybinių nuostatų. LRT tarybos pirmininkas D. Radzevičius patikino, kad remiantis gautais pasiūlymais rengiamas baigtinis strategijos variantas, kuriame etninė kultūra tikrai nebus pamiršta.

EKGT, siūlydama plėtoti etninės kultūros sklaidą per LRT, rekomendavo tęsti senų etnokultūrinės tematikos laidų, atrenkant iš LRT archyvo pačias vertingiausias, pakartotinį transliavimą. Pastebint teigiamus poslinkius LTV2 programoje, siūlyta panašią praktiką įgyvendinti ir Lietuvos nacionalinio radijo programose. Taip pat buvo aptartos galimybės plėtoti svarbiausių etnokultūrinių festivalių, kalendorinių ir kitų tradicinių švenčių bei renginių tiesioginių transliacijų ar parengtų reportažų įtraukimą į LRT programas.

EKGT atstovai teiravosi, kokios būtų galimybės per LRT transliuoti geriausias regioninių televizijų ir radijo stočių laidas apie vietines tradicijas, tarp kurių tikrai yra vertingų, apdovanotų prizais įvairiuose konkursuose. Taip pat aptartas naujos šviečiamojo pobūdžio etnokultūrinės laidos poreikis. LRT tarybos atstovai pasiūlė EKGT paskatinti regionines televizijas bei įvairių etnokultūrinių renginių ar festivalių rengėjus tiesiogiai kreiptis į LRT programų rengėjus, o turintiems puikių projektų – teikti paraiškas kiekvieną pavasarį LRT skelbiamam laidų konkursui.

EKGT pirmininkei pasiteiravus dėl LRT bendradarbiavimo su Latvijos nacionaliniu transliuotoju siekiant abiejų baltų tautų palikimo aktualizavimo, D. Radzevičius atsakė, jog bendradarbiavimas yra vykdomas ir ateityje tikisi, jog LRT programoje atsiras laidų, kurios atkeliaus tiesiai iš Latvijos.

Posėdžio metu buvo užsiminta ir apie neabejotiną LRT reikšmę tarmių gyvosios tradicijos populiarinimo srityje – tai bus itin aktualu 2013-aisiais metais, kuriuos Seimas paskelbė Tarmių metais.

Kategorijos: Etninė kultūra, Visi įrašai, Žiniasklaida | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė