Diskusiją dėl įvykių Garliavoje išbraukta iš Seimo darbotvarkės (16)

Kovo 29 d. Seimas nusprendė ketvirtadienį nerengti grupės Seimo narių inicijuotos diskusijos dėl kovo 23 d. įvykių Garliavoje. Išbraukti iš Seimo darbotvarkės šį klausimą pasiūlė  socialdemokratas Juozas Oleka. Šį J. Olekos pasiūlymą balsavimu palaikė net 72 Seimo nariai, prieš balsavo – 14, o susilaikė – 4.

„Diskusija dėl brutalaus elgesio su vaiku kovo 23 dieną Garliavoje ir dėl gilios krizės Lietuvos teisėsaugoje“ į Seimo ketvirtadienio (kovo 29 d.) plenarinio rytinio posėdžio darbotvarkės projektą buvo privalomai įtraukta Seimo nariui Gintarui Songailai Seimo statuto nustatyta tvarka surinkus reikiamą skaičių Seimo narių parašų.

Tuo pačiu Seimo posėdžių sekretoriate buvo įregistruotas ir grupės Seimo narių teikiamas Seimo protokolinio nutarimo projektas „Dėl įpareigojimų Lietuvos Respublikos Seimo valdybai ir kitoms Seimo institucijoms po 2012 m. kovo 23 d. įvykių Garliavoje“.

Tačiau penktadienio rytą pradėjus svarstyti darbotvarkę socialdemokratas J. Olekas pateikė pasiūlymą išbraukti diskusijos klausimą. Seimas balsų dauguma pritarė šiam pasiūlymui ir diskusija dėl Garliavos įvykių iš darbotvarkės buvo išbraukta.

Reaguodama į  tai Seimo narių grupė išplatino viešą pareiškimą:

Seimo narių grupės viešas pareiškimas

Dėl Seimo statuto pažeidimo, uždraudžiant Seime diskusiją dėl kovo 23 d. įvykių Garliavoje ir dėl Lietuvos teisėsaugos krizės
2012-03-29

Seimo narių grupė, atstovaujanti įvairias frakcijas, vadovaudamasi Seimo statutu surinko reikiamą Seimo narių parašų skaičių, kad šiandien įvyktų Seimo diskusija „Dėl kovo 23 d. įvykių Garliavoje ir dėl gilios krizės teisėsaugoje“. Kaip žinia, vykdant neįsiteisėjusį Kėdainių rajono apylinkės teismo nutarimą ir neskundžiamą nutartį taikyti prievartą, antstolė vykdymo procesą organizavo taip, kad valstybės vardu prieš vaiką buvo neteisėtai panaudota traumuojanti prievarta, buvo nepaisoma vaikų teisių apsaugos tarnybos atstovės reikalavimų ir buvo galimai nesilaikoma kitų įstatymo, o taip pat Vaiko teisių apsaugos konvencijos nuostatų.

Seimo narių grupė, siekdama sumažinti visuomenės konfrontaciją ir suvaldyti krizę, buvo parengusi pranešimą, pateikusi Seimo protokolinio nutarimo projektą, numatantį bendrąsias gaires vykdant parlamentinę kontrolę dėl susidariusios situacijos ir dėl kreipimosi į atsakingus pareigūnus, o taip pat buvo pateikusi ypatingojo prokuroro įstatymo projektą bei numačiusi kitus siūlymus dėl teisės aktų pakeitimų, susijusių su vaiko gerovės politikos koordinavimu bei teisėsaugos institucijų darbo tobulinimu.

Seimo narių grupė mano, kad Seimas yra centrinė valstybės institucija ir jame turėjo prasidėti debatai jau antradienį pirmuoju klausimu, nes įvykiai Garliavoje ir vaiko teisių apsaugos būklė Lietuvoje šiandien yra centrinis visuomenės rūpestis.

Tačiau Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos siūlymu, motyvuojant niekuo nepagrįstais teiginiais apie diskusijos iniciatorių populizmą, diskusija iš Seimo darbotvarkės buvo išbraukta, galimai pažeidžiant Seimo statuto 92 straipsnio 4 dalį.  Tokie socialdemokratų frakcijos ir daugumos kitų frakcijų Seime pozicija tik menkina Seimo prestižą ir jo reikšmę valstybės gyvenime, nepadeda spręsti užsisenėjusių, visai tautai rūpimų teisėsaugos problemų.

Seimo nariai: Gintaras Songaila, Rima Baškienė, Aurelija Stancikienė, Kazimieras Uoka, Rytas Kupčinskas, Vida Marija Čigriejienė

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Politika ir ekonomika, Visi įrašai, Visuomenė | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė