G.Songaila inicijuoja diskusiją Seime dėl kovo 23 d. įvykių Garliavoje (video) (23)

Gintaras Songaila | lrs.lt nuotr.

Gintaras Songaila | lrs.lt nuotr.

Kovo 27 d. Seimo narys, Tautininkų sąjungos pirmininkas Gintaras Songaila pateikė Seimo Seniūnų sueigai siūlymą įtraukti į Seimo dienos darbotvarkę papildomą klausimą „Seimo diskusija dėl brutalaus elgesio su vaiku kovo 23 d. Garliavoje ir dėl giluminės krizės Lietuvos teisėsaugoje“.

Tačiau Seniūnų sueigoje dėl šio pasiūlymo balsuota nebuvo. G.Songailos manymu, Seimas turėtų nedelsdamas reaguoti į kovo 23 d. įvykius Garliavoje, kurie rodo jog vaiko teisės ir interesai šalyje nėra tinkamai ginami. Pasak Seimo nario šie įvykiai atskleidžia gilumines teisėsaugos problemas.

„Įstatymų leidėjas negali būti abejingas susidariusiai kritinei situacijai ir pradėti dėl jos debatus jau pačiu pirmuoju klausimu“, – sakė Seimo narys komentuodamas susidariusią padėtį.

Kadangi Seimo seniūnų sueiga šiuo klausimu nutarimo nepriėmė, G.Songaila Seimo statuto nustatyta tvarka surinko reikiamą skaičių Seimo narių parašų, kad jo siūloma diskusija būtų privalomai įtraukta į Seimo 29 d. rytinio posėdžio darbotvarkę.

Seimo posėdžių sekretoriate G.Songaila taip pat užregistravo grupės narių teikiamą protokolinio nutarimo projektą „Dėl įpareigojimų Lietuvos Respublikos Seimo valdybai ir kitoms Seimo institucijoms po 2012 m. kovo 23 d. įvykių Garliavoje“.

Šiuo nutarimo projektu Seimui siūloma įpareigoti Seimo valdybą kreiptis į Lietuvos Respublikos Prezidentę dėl Generalinio prokuroro atsakomybės „dėl galimai vilkinamo Kauno pedofilijos bylos tyrimo ir susijusių bylų teisminio nagrinėjimo“.

Taip pat siūloma kreiptis į Vyriausybę dėl Vidaus reikalų ministro ir Lietuvos policijos generalinio komisaro atsakomybės dėl kovo 23 d. įvykių Garliavoje, „kai tretieji asmenys, galimai pavaldūs generaliniam komisarui, ėmėsi prievartos veiksmų prieš vaiką“.

Jei teikiamas nutarimas būtų priimtas Seimas be kita ko turėtų kreiptis ir į Teisingumo ministrą „dėl drausmės bylos kėlimo antstolei, kuri, vykdydama savo pareigas, galimai neužtikrino trečiųjų šalių (šiuo atveju – vaiko) teisių ir interesų“ – rašoma Seimo nutarimo projekte.

Nutarimo projektu taip pat siekiama paskubinti Ypatingojo prokuroro įstatymo projekto svarstymą Seime bei inicijuoti Civilinio kodekso pataisų, užkertančių kelią prievartos veiksmams prieš vaikus, projektą.

Šį projektą Seimui pateikė: Gintaras Songaila, Rytas Kupčinskas,  Vincė Vaidevutė Margevičienė, Kazimieras Uoka,  Aurelija Stancikienė, Naglis Puteikis ir Saulius Stoma.

___________________

Kovo 27 d. internete buvo išplatinta nauja išsamesnė filmuota medžiaga apie prievartos panaudojimą prieš mergaitę 2012 kovo 23 d.  Kedžių namuose:

httpv://youtu.be/BRt1uhYmJ50

Kategorijos: Lietuvoje, Politika ir ekonomika, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė