„E2K“ pristato filmą „Likau gyvenimo paraštėje“ (video) (0)

Juozas Ambrazevičius Brazaitis

Juozas Ambrazevičius Brazaitis

Antisovietinės ir antinacinės rezidencijos dalyvio, politiko ir visuomenės veikėjo, buvusio Lietuvos laikinosios vyriausybės vadovo Juozo Ambrazevičiaus-Brazaičio palaikai š.m. gegužę amžinam poilsiui atguls Kaune, Prisikėlimo bažnyčios šventoriuje.

Viešoji įstaiga „E2K“ visuomenei planuoja pristatyti specialiai sukurtą dokumentinį filmą „Likau gyvenimo paraštėje“, kuriame ypatingą Juozo Brazaičio gyvenimo istoriją atskleis anūkė Rūta Martel (Martell), geriausio draugo ir bendražygio Juozo Lukšos-Daumanto žmona Nijolė Bražėnaitė-Paronetto ir artima bičiulė dr. Rožė Šomkaitė, kurios namuose jau pasiligojęs ir jos globojamas J. Brazaitis praleido paskutinį savo gyvenimo tarpsnį. Pagrindinio filmo pasakotojo vaidmenį atliks žurnalistas Vidmantas Valiušaitis, ne vienerius metus tyrinėjęs J.Ambrazevičiaus-Brazaičio gyvenimą.

„Tai paprasto žmogaus neišgalvota drama. Žmogaus, kurio visas gyvenimas buvo pašvęstas Lietuvai.“, sakė vienas filmo režisierių Algis Kuzmickas.

Prarasta tėvynė, šeima, likimo draugų išdavystės, šmeižtas, prieglobstį suteikusios valstybės persekiojimas ir iki pat paskutinių gyvenimo akimirkų lydėjęs karo nusikaltėlio antspaudas. Juozo Ambrazevičius-Brazaičio gyvenimo drama dokumentiniame filme „Likau gyvenimo paraštėje“.

„Yra žmonių, kurių neišsemia tik jų darbai. Ir Brazaitis yra daugiau, negu jo visi raštai ir visos veiklos. Tai žmogus, reto idealizmo, reto taurumo, reto pareigingumo. Jo žmogiškoji asmenybė didžiau už viską, ką jis nuveikė“, – rašė Juozo Ambrazevičiaus-Brazaičio bendražygis J. Grinius.

Filmo kūrėjai kviečia prisidėti prie kryptingos veiklos siekiant filmuose įamžinti reikšmingiausius Lietuvos istorijos įvykius ir asmenybes. Filmą „Likau gyvenimo paraštėje“ Jūs galite paremti interneto tinklapyje www.indiegogo.com/brazaitis, taip pat įsigydami istorinių filmų DVD diskus elektroninėje parduotuvėje www.e2k.lt

„Likau gyvenimo paraštėje“ premjeros įvyks š.m. gegužės 19-26 dienomis Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose ir Panevėžyje. Birželio mėnesį filmas bus pristatytas užsienio lietuvių bendruomenėse.

„Likau gyvenimo paraštėje“, 2012. Anonsas:

httpv://youtu.be/qdh3rnV-wgw

Kategorijos: Istorija, Menas, Vaizdai protui, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė