Teatro dieną bus įteiktos profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos, Auksiniai scenos kryžiai ir B.Dauguviečio auskaras (0)

Auksiniai kryžiai | 7md archyvo nuotr.

Auksiniai kryžiai | 7md archyvo nuotr.

Kovo 27d., Lietuvos nacionaliniame dramos teatre, minint Tarptautinę teatro dieną, bus teikiami Auksiniai scenos kryžiai.

„Šiandien gyvenate ir kuriate laisvoje šalyje – laisvoje nuo svetimos priespaudos, nuo primesto melo, nuo prievartos. Tačiau ne visuomet laisvoje nuo savo ydų ir absurdo. Drauge su gausybe Jūsų gerbėjų džiaugiuosi galėdama Jums padėkoti už drąsą kurti, už drąsą parodyti mums visiems, kokie esame iš tikrųjų. Dėkoju už Jūsų suteiktą galimybę drauge ne tik pasijuokti, bet ir numalšinti amžiną alkį išminčiai ir grožiui, tiesai ir laisvei.

Esate tikrasis mūsų veidrodis, priverčiantis nors trumpam stabtelėti ir pamatyti, kas yra gera ir prasminga, o kas abejotina ir netikra, priverčiantis atvirai pažvelgti į save, keistis ir keisti“, – Lietuvos teatrams adresuotose sveikinimuose rašo I. Degutienė.

Į šį apdovanojimą šiemet pretenduoja režisieriai Oskaras Koršunovas (už spektaklius “Miranda” ir “Išvarymas”), Jonas Vaitkus (“Visuomenės priešas”) ir Vidas Bareikis (“Mr. Fluxus, arba Šarlatanai”). Dramos aktorių vyrų kategorijoje nominuoti Povilas Budrys, Dainius Gavenonis, Ainis Storpirštis ir Rimantas Teresas, dramos aktorių moterų kategorijoje – Eglė Gabrėnaitė, Airida Gintautaitė, Inesa Paliulytė ir Eglė Mikulionytė.

Kultūros ministerijos ekspertai pretendentais į geriausio antraplanio vaidmens atlikėjo vyro apdovanojimą įvardijo Darių Meškauską, Leonardą Pobedonoscevą, Marių Repšį ir Albiną Kėlerį. Į geriausią antraplanį moters vaidmenį apdovanojimą pretenduoja gauti Rasa Samuolytė, Monika Vaičiulytė ir Elzė Gudavičiūtė.

Scenografų kategorijoje varžosi Marius-Alexandru Dumitrescu, Marijus Jacovskis, Dainius Liškevičius, Gintaras Makarevičius ir Jūratė Paulėkaitė. Geriausiais kostumų dizaineriais pretenduoja tapti Agnė Kuzmickaitė, Jolanta Rimkutė ir Juozas Statkevičius.

Į Auksinius scenos kryžius pretenduoja ir operos solistės Gitana Pečkytė, Sigutė Stonytė, Asmik Grigorian bei operos solistai Laimonas Pautienius, Arūnas Malikėnas, Vaidas Vyšniauskas ir Mindaugas Zimkus.

Kompozitorių kategorijoje nominuoti Antanas Jasenka ir Saulius Prūsaitis.

Dėl geriausio vaikų spektaklio titulo varžosi Lietuvos nacionaliniame dramos teatre pastatytas “Grybų karas”, Vilniaus mažojo teatro spektaklis “Mama katinas” ir spektaklis “Stebuklingoji kreidelė”, pastatytas Lietuvos rusų dramos teatre. Lėlių teatro kategorijoje nominuotas vienintelis pastatymas – į apdovanojimą pretenduoja Vilniaus teatre “Lėlė” pastatytas spektaklis “Aukso obelėlė, vyno šulinėlis”.

Geriausiu jaunuoju menininku šiemet gali būti pripažinti choreografai ir šokėjai Airida Gudaitė bei Laurynas Žakevičius, kompozitorius Gediminas Gelgotas, operos solistas Tadas Girininkas ir aktorius Ainis Storpirštis.

Metų teatro reiškiniais nominuoti teatro judėjimas “No theatre” ir Vidas Bareikis – už naujas teatro formas, “trupė p.s.” ir Valentinas Masalskis – už nuoseklią teatro pedagogiką bei Mantas Markevičius – už naujojo cirko žanro puoselėjimą.

Nacionalinės dramaturgijos pastatymo kategorijoje nominuoti spektakliai “Išvarymas”, “Mr. Fluxus, arba Šarlatanai” ir “Lietaus žemė”.

Antradienį Lietuvos nacionalinio dramos teatre už geriausius 2011-aisiais Lietuvos teatrų scenose nuveiktus darbus bus įteiktos profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijos (po 7,15 tūkst. litų), Auksiniai scenos kryžiai ir Boriso Dauguviečio auskaras.

Pagal Kultūros ministerijos Profesionalaus teatro meno kūrėjų darbų premijavimo nuostatus, pretendentus premijoms turėjo teisę siūlyti profesionalūs teatrai, Lietuvos meno kūrėjų asociacija, Valstybės teatrų asociacija, Scenos meno kūrėjų asociacija, Lietuvos teatro sąjunga, Lietuvos dailininkų sąjunga, Lietuvos kompozitorių sąjunga, Šiuolaikinio šokio asociacija, fiziniai asmenys.

Kategorijos: Kultūros politika, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė