Seule vyksta branduolinio saugumo viršūnių susitikimas – netrūksta skandalingų pasisakymų (1)

B.Obama ir D.Medvedevas | „Reuters“

B.Obama ir D.Medvedevas | „Reuters“

Seule (Pietų Korėja) vyksta pasaulio valstybių viršūnių susitikimas dėl branduolinio saugumo. Jame dalyvauja ir Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Ji pabrėžė, kad  atsparumo testai nepalankiausiomis sąlygomis turi būti privalomi visoms – ir jau veikiančioms, ir naujai statomoms atominėms elektrinėms.

„Lietuva laikosi visų saugumo priemonių tiek uždaromoje Ignalinos AE, tiek planuojamoje statyti Visagino AE, to paties tikimės ir iš kaimyninių šalių. Atsparumo testai nepalankiausiomis sąlygomis turi būti privalomi visiems, nes branduoliniai incidentai neturi sienų“, – pabrėžė prezidentė.

Susitikime jau nebe apsieita be skandalingų pasisakymų.

JAV prezidentas Barakas Obama, kalbėdamas privačiai su Rusijos prezidentų Dmitrijumi Medvedevu, nemanė, kad mikrofonas yra įjungtas ir pokalbis yra įrašinėjamas. B.Obama pažadėjo būti lankstesniu dėl Europos priešraketinio skydo, kai bus perrinktas kitai kadencijai. O Rusijos prezidentas pažadėjo perduoti šiuos žodžius naujai išrinktam Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui.

Tai sukėlė tarptautinį pasipiktinimą tarptautinėje arenoje, o ypač JAV, kur vyksta intensyvūs priešrinkiminiai debatai. Labiausiai tikėtinas B.Obamos varžovas respublikonas Mitas Romney nedelsiant pasistengė padidinti savo politinį kapitalą, naudodamasis šiais komentarais.

„Prezidentas Obama pasiuntė signalą, kad jis ketina nusileisti Rusijai dėl priešraketinės gynybos, bet Amerikos žmonės turi teisę žinoti, kur dar jis planuoja būti “lankstus” per antrąją kadenciją“, – pareiškė M.Romney

Taip pat M.Romney pirmadienį (kovo 26 d.) CNN eteryje pavadino Rusiją „pagrindiniu geopolitiniu JAV priešininku“.

Kaip atsaką į tai Rusijos prezidentas D.Medvedevas pasiūlė M.Romney naudotis galva.

„Rekomenduoju visiems pretendentams į JAV prezidento kėdę mažiausiai du dalykus: formuojant poziciją įjungti proto argumentus, naudoti galvas ir, antra, pasižiūrėti į laikrodį – dabar 2012 metai, o ne aštuntojo dešimtmečio vidurys“, – sakė D.Medvedevas.

Kategorijos: Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė