S.Stoma ragina Klonio gatvėje budėti ir Seimo narius (video, tiesioginė transliacija) (16)

DELFI, R.Achmedovo nuotr.

DELFI, R.Achmedovo nuotr.

Kovo 26 d. Seimo narys Saulius Stoma kreipėsi į generalinį prokurorą Darių Valį, prašydamas pradėti ikiteisminį tyrimą dėl neteisėtos prievartos prieš mažametę mergaitę naudojimo, vykdant teismo sprendimą, bei dėl policijos pareigūno galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi ir trukdymo vaiko teisių apsaugos tarnybos atstovei vykdyti jos tiesiogines pareigas.

„Iš viešojoje erdvėje esančios informacijos matyti, kad bandymas perduoti mergaitę motinai buvo stichiškas, apie tai nebuvo informuotos atitinkamos vaiko teisių apsaugos tarnybos. Negana to, įraše matyti klaikūs vaizdai – perdavimas virto grumtynėmis, kurių metu mergaitė traumuota ir morališkai, ir fiziškai“, – sakė Seimo narys.

„Be to, mano turimame įraše matyti, kaip po incidento Kauno VPK Prevencijos skyriaus viršininkas vaiko teisių apsaugos tarnybos darbuotojai aiškina, kad jai gresia baudžiamoji byla, nors moteris tik stengėsi atlikti savo tiesioginį darbą – apginti vaiką nuo fizinių ir moralinių kančių“, – atkreipė dėmesį S.Stoma.

Spaudimas iš policijos viršininko tikrąjai vaiko teisių gynėjai:

S. Stoma taip pat kreipėsi į premjerą Andrių Kubilių dėl laikinojo vidaus reikalų ministro. „Raimundas Palaitis šiandien nustoja eiti pareigas. Manau, premjeras turi prisiimti atsakomybę ir, kol nėra galutinio koalicijos partnerių susitarimo, ministru skirti Tėvynės sąjungos atstovą, kuris privalėtų užtikrinti, kad prieš mažametę mergaitę vėl nebus panaudota prievarta“, – sakė S.Stoma.

Šiandien S. Stoma pats išvyko į Garliavą ir kreipėsi į kitus Seimo narius ragindamas pagal grafiką budėti Klonio gatvėje. „Tautos atstovų buvimas ir stebėjimas, kaip gali būti bandoma perduoti mergaitę motinai, turėtų užtikrinti, kad vėl nepasikartotų praėjusio penktadienio įvykiai“, – sakė parlamentinės grupės „Už vaiko teises“ pirmininkas.

Po dramatiškų kovo 23 d. įvykių Garliavoje, Klonio gatvėje prie Kedžių namų nuolat dieną ir naktį buriuojasi žmonės. Kovo 25 d. socialiniuose interneto tinkluose buvo išplatinta žinia, esą kovo 26 d. ryte vėl bus jėga mėginama paimti mergaitę. Žmonės buvo kviečiami rinktis Klonio gatvėje nuolat budėti prie Kedžių namų.

Naktį iš kovo 25 į 26 d. būrys mergaitės gynėjų praleido gatvėje laukdami galimų išpuolių. Pasitelkus nešiojamą kompiuterį buvo sukurtas tiesioginės transliacijos kanalas iš Klonio gatvės (www.ustream.tv/channel/klonio-gatve-tiesiogiai):

Kategorijos: Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė