E.Savisaras: nuo 2013 metų sausio Taline viešasis transportas bus nemokamas (0)

tramvajus | nuotr. Lensman efoto.lt

tramvajus | nuotr. Lensman efoto.lt

Kovo 19-25 dienomis Taline buvo surengta miestiečių apklausa nemokamo viešojo transporto klausimu. Joje net du trečdaliai dalyvavusiųjų miesto gyventojų palaikė nemokamo viešojo transporto idėją.

Talino meras Edgaras Savisaras (Edgar Savisaar) leidinyje „Õhtuleht“ paskelbė straipsnį, kur pažadėjo miestiečiams, kad jau nuo 2013 m. važiavimas miesto viešuoju transportu taps nemokamas.

E. Savisaaro nuomone, tai suteiktų galimybę miesto gyventojams laisvai judėti, taip pat pagerintų ekologinę situaciją mieste bei sumažintų spūstis. Kaip pavyzdį Talino meras pateikia nedidelius Prancūzijos, Belgijos ir JAV miestus, kur jau keletą metų yra realizuota nemokamo viešojo transporto idėja.

Oficialus sprendimas dėl nemokamo važiavimo miesto visuomeninius transportu bus priimtas rugsėjį.

Anot miesto valdžios, tokia naujovė keturių asmenų šeimai per metus leistų sutaupyti iki 600 eurų.

Miesto savivaldybei norint įgyvendinti šį planą tektų surasti papildomus 20 mln. eurų – t.y., viešajam transportui skirtą biudžetą padidinti 40 procentų.

Estijos sostinės meras pridūrė, jog ketinama į vieną sujungti Talino autobusų bei troleibusų ir tramvajų bendroves, o tai leis padidinti viešojo transporto sistemos efektyvumą ir sutaupyti valdymui skiriamas lėšas.

Kategorijos: Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė