Slovėnijoje baigėsi referendumas dėl homoseksualistų teisės įsivaikinti: už – 45%, prieš – 55% (14)

efoto.lt, A.Frankos nuotr.Kovo 25 d. 20 val. Slovėnijoje baigėsi referendumas turėjęs atsakyti į klausimą, ar leisti homoseksualiems asmenims įsivaikinti savo partnerių vaikus iš prieš tai buvusių santuokų.

Balsavimas prasidėjo 8 val. Lietuvos laiku. Balsavimo teisę turi maždaug 1,7 mln. piliečių.

Suskaičiavus visus balsavimo biuletenius, paaiškėjo, kad dauguma atmeta Šeimos įstatymą ir pasisakė prieš homoseksualistų teisę įsivaikinti. Naująjį Šeimos įstatymą palaikė – 45%, prieš pasisakė – 55% balsavusiųjų. Rinkėjų aktyvumas buvo beveik 30%, –  pranešė Slovėnijos spaudos agentūra – „Slovenska tiskovna agencija“ (STA).

Nors ankstesnės sudėties Slovėnijos parlamentas, kuriame dominavo centro kairiųjų koalicija, 2011 metų birželį priėmė naują Šeimos įstatymą kuriuo leido homoseksualistams įvaikinti savo partnerių vaikus, tačiau Pilietinės iniciatyvos už šeimos ir vaikų teises nariai jį užginčijo, argumentuodami, kad homoseksualai neturėtų gauti įvaikinimo teisės.

Pagal naująjį įstatymą, homoseksualistų poros gali įregistruoti savo partnerystę tokiomis pat teisėmis kaip ir normalią santuoka, tačiau įstatymas neleidžia, homoseksualistų poroms įsivaikinti pašalinių vaikų, bet  leidžia įsivaikinti savo partnerių vaikus.
Jei Šeimos įstatymas referendume bus atmestas, parlamentas, pagal šalies įstatymus, jo aptarinėti negalės 12 mėnesių.

Referendumas šiuo klausimu tapo įmanomas po to kai iniciatyvinė piliečių grupė surinko 40 000 parašų reikalingų referendumui surengti.

Prieš referendumą paskelbti gyventojų apklausos duomenys rodė, kad maždaug 60 nuošimčių piliečių turėjo pritarti naujo Šeimos įstatymo priėmimui, o maždaug 40 nuošimčių žadėjo balsuoti prieš.

Slovėnija yra viena iš Balkanų regiono valstybių kurioje pakančiausiai žiūrima į homoseksualistus. Jau 2006 metais šioje šalyje buvo leista vienos lyties asmenims registruoti santuoką.

Kartu su šiuo referendumu 6-ose Slovėnijos savivaldybėse įskaitant ir sostinę Liublijaną vyks ir merų rinkimai.

Kategorijos: Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė