Prie TKS skrieja Europos krovininė raketa (video) (0)

„Ariane 5“. ESA nuotr.

„Ariane 5“. ESA nuotr.

Kovo 23 d. 6 val. 34 min. Lietuvos laiku raketa nešėja „Ariane 5“ iš Kuru kosmodromo Prancūzijos Gvianoje iškėlė automatinę krovininę kapsulę, pavadintą XX amžiaus italų fiziko Edoardo Amaldi vardu.

Tai sunkiausias krovinys, kada nors iškeltas į orbitą per Europos kosminę programą.

Kapsulė į Tarptautinę kosminę (TKS) stotį nugabens maisto, vandens, deguonies ir degalų krovinį. Taip pat bus nusiųsta įranga eksperimentams ir atsarginės TKS dalys.

Kosminėje stotyje, skriejančioje maždaug 400 kilometrų aukštyje virš Žemės, šiuo metu dirba šeši įgulos nariai: Rusijos kosmonautams Olegas Kononenka, Antonas Škaplerovas ir Anatolijus Ivanišinas, JAV astronautai Danas Burbankas ir Donas Petitas bei Andre Kuipersas iš Nyderlandų.
Kovo 28 dieną 12 val. 34 min. numatomas nepilotuojamos kapsulės susijungimas su TKS ir šešis mėnesius suteiks astronautams papildomos erdvės, o jos varikliai retkarčiais bus naudojami koreguojant orbitinės stoties trajektoriją. Po to prikrauta šiukšlių, kapsulė atsijungs nuo TKS ir sudegs atmosferoje virš Ramiojo vandenyno.

Anksčiau Europos krovininiai kosminiai laivai buvo iškelti 2008 ir 2011 metais. Pagal tą pačią programą numatoma dar 2 skrydžiai 2013 ir 2014 metais.

httpv://youtu.be/FHMGfZy6FQg

Raketos „Ariane 5“ paleidimas iš Kuru kosmodromo Prancūzijos Gvianoje

httpv://youtu.be/3N6c7v6CTKs

Krovininės kapsulės „Edoardo Amaldi“ gamyba

Kategorijos: Astronomija ir kosmonautika, Mokslas, Naujienos, Užsienyje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė