Pavasario lygiadienio naktis Šventaragio slėnyje (nuotraukos) (5)

V.Daraškevičiaus nuotr.

Kosminis kiaušinis – pradžių pradžios paslapties simbolis: tobulas savo paprastumu, neperprantamas gyvybės atsiradimo stebukle.

Pavasario lygiadienio naktis Šventaragio slėnio sapnalaikyje, kaip kasmet, – burtų metimo laikas. Šviesa ima viršų, tamsa traukiasi. Tačiau šviesa be tamsos neįmanoma, naktis be dienos neapmąstoma.

Šią naktį regimasis pasaulis kalbins vidinį, paslėptąjį, bendraus vienas su kitu – kaip naktis su diena – daina ir muzika – geriausiais laidininkais tarp Čia ir Ten. Šventaragyje – juodajame dangaus šulinyje – Vilniaus vaikai ir jaunimas įžiebs tūkstančius šviesų.

Septyni kiaušiniai – septyni žmogaus gyvenimo kelionės laivai. Kiekviename iš jų – kelio atspindys ar šešėlis: vaikystė, jaunystė, branda, tėvas ir motinėlė, ir galiausiai senatvė.

Ugnies šokėjai čia – pats gyvasties siūlas, virpantis, pulsuojantis, degantis.

Tebūnie Darna…

V.Daraškevičiaus nuotraukos iš Pavasario lygiadienio šventės Šventaragio slėnyje 2012 m.:

V.Daraškevičiaus nuotraukos iš Pavasario lygiadienio šventės Šventaragio slėnyje 2011 m. Šios nuotraukos dalyvavo pasaulinėje folkloro fotografijos parodoje „Humanity Photo Awards“ („Žmogiškumo fotografijų apdovanojimai“) HPA 2011 Kinijoje, Kunming mieste 2011 m. rugsėjį  ir pelnė apdovanojimą:

Vytautas Daraškevičius, www.etno.lt

Kategorijos: Šventės, Visi įrašai | Žymos: , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė