Šiandien pasaulinė meteorologijos diena (0)

Ugniaus Jakubelsko nuotr.

Ugniaus Jakubelsko nuotr.

Kasmet kovo 23-iąją Pasaulinės meteorologijos organizacijos (PMO) šalys narės ir visa pasaulio meteorologų bendruomenė mini profesinę šventę – Pasaulinę meteorologijos dieną. Ši diena pažymi PMO konvencijos, įkūrusios organizaciją, įsigaliojimą 1950 metais. PMO iš anksto skelbia šios šventės devizą, kad visame pasaulyje meteorologų renginiai ir įvairios akcijos vyktų atitinkama tema. Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba kasmet atsiliepia į paskelbtą devizą.

2012 m. Pasaulinės meteorologijos dienos devizas – „Mūsų ateities stiprybė – orai, klimatas ir vanduo“. Šia tema siekiama atkreipti dėmesį į paslaugų, susijusių su orais, klimatu ir vandeniu, reikšmę kuriant mūsų ir ateinančių kartų tvarią ateitį.

Kiekvienos dienos kiekvieną akimirką visame pasaulyje nacionalinės hidrometeorologijos tarnybos renka ir analizuoja duomenis apie orus, klimatą, vandenis. Šie duomenys – vertinga informacija, kuri padeda apsaugoti žmonių gyvybes, jų pragyvenimo šaltinius. Informacija yra gyvybiškai svarbi siekiant užtikrinti dabartinės visuomenės, būsimų kartų ir mūsų planetos gerovę. Pasaulinė meteorologijos organizacija, kaip specializuota Jungtinių Tautų agentūra, veikianti orų, klimato ir vandenų srityse, vysto ir skatina tarptautinį bendradarbiavimą, koordinuoja svarbiausius darbus tarp 189 šalių narių, tarp kurių yra ir Lietuva, prisijungusi prie PMO konvencijos 1992 m.

Kategorijos: Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė