Pristatyta Muziejų metų programa bei svarstyti kaimo mokyklų pertvarkos taisyklių patobulinimai (0)

pirmokai | šventupio nuotr. efoto.lt

pirmokai | šventupio nuotr. efoto.lt

Kovo 21 d. Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto posėdyje buvo pristatyta Muziejų metų programa ir svarstytos nevyriausybinių muziejų dalinio finansavimo iš valstybės biudžeto galimybės.

Komiteto posėdyje dalyvavęs VšĮ „Europos parkas“ prezidentas Gintaras Karosas teigė, kad norint skatinti konkurencinę aplinką muziejų srityje, racionaliau naudoti valstybės lėšas, didinti nevyriausybinių muziejų prieinamumą visuomenei ir užtikrinti demokratinius pokyčius kultūros politikoje, būtina parengti ir patvirtinti nevyriausybinių muziejų dalinio finansavimo iš valstybės biudžeto taisykles.

Komiteto nariai ir Kultūros ministerijos atstovai akcentavo, kad nevyriausybiniai muziejai gali gauti projektinį finansavimą iš Kultūros rėmimo fondo ir įvairių tarptautinių fondų, o nevyriausybiniai muziejai daugiau dėmesio turėtų skirti edukacinėms programoms, kurios didintų jų patrauklumą. Kultūros viceministras Gediminas Rutkauskas pabrėžė, kad svarbiausias yra lėšų trūkumo klausimas, kuris kultūros sektoriui yra itin aktualus.

Komitetas nutarė siūlyti Kultūros ministerijai, rengiant kultūros finansavimo modelio pakeitimus, nevyriausybiniams muziejams suteikti tokias pačias sąlygas kaip ir valstybiniams muziejams, taip pat atkreipė dėmesį į muziejų prieinamumo visuomenei didinimą. Komitetas taip pat siūlo Kultūros ministerijai svarstyti kultūros sektoriaus darbuotojų užmokesčio didinimo klausimą.

Komiteto posėdyje taip pat buvo svarstomi siūlymai tikslinti LR Vyriausybės nutarimus „Dėl Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių patvirtinimo“ ir „Dėl Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos patvirtinimo“. Komiteto posėdyje dalyvavę kaimo vietovių mokyklų atstovai teikė siūlymus dėl mokyklų tinklo pertvarkos ir atkreipė Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų ir komiteto narių dėmesį į kaimo vietovių mokyklų išskirtinumą.

Komitetas įvertindamas tai, kad iki šiol Švietimo ir mokslo ministerija nepateikė siūlymų dėl mokyklų tinklo taisyklių ir Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos tobulinimo, pakartotinai prašo įvertinti Lietuvos savivaldybių asociacijos pasiūlymus ir bendruomenių raštuose keliamas problemas ir pateikti 2012 m. balandžio 4 d. komiteto posėdyje pasiūlymus dėl Vyriausybės nutarimų „Dėl Mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisyklių patvirtinimo“ ir „Dėl Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos patvirtinimo“ tobulinimo, kad nebūtų žlugdomos kaimo vietovėse ir miesteliuose veikiančios mokyklos ir toliau nebūtų taupoma švietimo kokybės ir vaikų saugumo sąskaita.

Kategorijos: Kultūros politika, Lietuvoje, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , , , .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė