Įmonėms pristatyta sertifikuota „Žalia lietuviška energija“ (0)

„Lietuvos energija“ pristatė naują prekės ženklą „Žalia lietuviška energija“, kuriuo bus žymima elektros energija, pagaminta iš atsinaujinančių šaltinių. Šią Kauno hidroelektrinės pagamintą elektros energiją mažmeninės rinkos klientams, plėtojantiems socialinės atsakomybės programas, tieks bendrovė „Energijos tiekimas“.

„Įžvelgiame augantį Lietuvoje pagaminamos „žaliosios“ elektros energijos vartojimo potencialą. Tai siejame su socialinės atsakomybės principų plėtra versle bei gerėjančiomis perspektyvomis gaminti energiją iš atsinaujinančių šaltinių. Siūlydami naują prekės ženklą, siekiame ne tik išplėsti rinkai siūlomų produktų sąrašą, bet ir suteikti savo klientams daugiau papildomos vertės – lietuvišką produkto kilmę bei aplinkos tausojimą. Tikime, jog „žalioji“ lietuviška energija taps paklausi verslui, vertinančiam socialinės atsakomybės principus“, – sakė „Lietuvos energijos“ generalinis direktorius Dalius Misiūnas.

Didžiausio lietuviško kapitalo nepriklausomo elektros energijos tiekėjo bendrovės „Energijos tiekimas“ praėjusių metų pabaigoje atlikto tyrimo, kurio metu buvo apklaustos per 500 Lietuvos įmonių, duomenimis net 72 proc. iš jų savo kasdieninėje veikloje teikia ypatingą reikšmę aplinkosaugai ir ekologijai. Didžioji dauguma apklaustų įmonių svarstytų pirkti elektros energiją, pagamintą iš atsinaujinančių šaltinių, o apie penktadalis jų sutiktų už tokią elektros energiją mokėti daugiau.

Anot bendrovės „Energijos tiekimas“ vadovo Algirdo Juozaponio, tiekti įmonėms sertifikuotą elektros energiją iš atsinaujinančių šaltinių yra svarbus žingsnis didinant verslo sąmoningumą ir auginant tokios energijos poreikį. „Mūsų atliktas tyrimas rodo, kad beveik pusė šalies įmonių „žaliosios“ energijos pirkimą sieja su savo reputacija ir su papildoma verte jų gaminamiems produktams. Svarbu ir tai, jog „žalioji“ energija yra pagaminta Lietuvoje“, – pažymėjo A. Juozaponis.

Praėjusiais metais KHE  pagamino daugiau nei trečdalį arba 385,8 mln. kWh (0,38 TWh) visos Lietuvoje pagamintos elektros energijos iš atsinaujinančių šaltinių. Pernai šalyje iš viso buvo pagaminta 1097 mln. kWh (1,09 TWh) „žaliosios“ elektros energijos. KHE generavo apie 4 proc. Lietuvos elektros energijos poreikio. Paskaičiuota, kad tokio kiekio elektros pakaktų metams aprūpinti Kauno miestą ir rajoną bei Šiaulius.

Šiandien buvo pasirašytos pirmosios sertifikuotos „žaliosios“ lietuviškos elektros energijos tiekimo sutartys su Gargžduose įsikūrusia gyvūnų maisto gamintoja „Mars Lietuva“ ir natūralaus mineralinio vandens gamintoja „Druskininkų Rasa“. Tiekdamas žaliąją energija   šioms bendrovėms „Energijos tiekimas“ užtikrins 100 proc. jų suvartojamo kiekio.

„Atsiradusia galimybe naudoti žalią lietuvišką elektros energiją nutarėme pasinaudoti iškart. Tai nedidelis žingsnis, tačiau jis veda didelio tikslo link. Esame įsipareigoję iki 2040 metų visiškai pereiti prie iš atsinaujinančių šaltinių gaunamos energijos naudojimo, eliminuoti šiltnamio efektą sukeliančius veiksnius ir neturėti neperdirbamų atliekų“, – sakė „Mars Lietuva“ generalinė direktorė Aušra Žemaitienė.

Pagal griežtus kokybinius reikalavimus natūralų mineralinį vandenį gaminanti bendrovė „Druskininkų Rasa“ žalią lietuvišką energiją naudos siekdama prisidėti prie gamtos tausojimo,  Lietuvos ekonomikos augimo ir priklausomybės nuo energijos importo mažėjimo.

„Be to, kad mūsų nuo šio naudojama elektros energija bus 100% žalia, šiemet įprastus plastiko butelių ruošinius planuojame pakeisti į tokius, kuriems, neįtakojant kokybės, sunaudojama mažiau plastiko, taip pat keisime butelio formą, kuri leis sunaudoti mažiau PET žaliavos ir kartu bus patraukli vartotojams“, – sako „Druskininkų Rasa“ vadovė Jurgita Kukienė.

Kategorijos: Gamta ir ekologija, Gamta ir žmogus, Lietuvoje, Naujienos, Visi įrašai | Žymos: , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė