Zarasų ligoninė taupys atsisakiusi savo laboratorijos (0)

Zarasų ligoninė

Zarasų ligoninė

Zarasų ligoninė medicininius tyrimus patikėjo „Medicina practica“ laboratorijai, kuri laimėjo šio ežerų krašto savivaldybės paskelbtą konkursą. Tai pirmas atvejis šalies ligoninių darbo praktikoje, kai tokią paslaugą buvo pasiūlyta perimti privataus sektoriaus atstovams.

„Ligoninei savo laboratorijos išlaikymas tapo per brangus, senstelėjo analizatoriai, mažėjo patikros efektyvumas. Apskaičiavome, kad „Medicina practica“ laboratorija gali prisidėti prie mūsų ligoninės išlaikymo sąnaudų mažinimo. Labai svarbu, kad išsiplėtė kokybiškų kraujo tyrimų spektras, padidėjo jų atlikimo greitis“, – sakė Zarasų rajono savivaldybės viešosios įstaigos „Zarasų ligoninė“ direktorius Valdas Guobys.

„Medicina practica“ laboratorija į naują įrangą investuoja arti 400 tūkst. litų ir išlaikė visas darbo vietas. Atnaujintoje laboratorijoje jau instaliuoti garsios pasaulyje kompanijos „Roche“ biocheminis ir hematologinis analizatoriai. Ligoninės gydytojai galės naudotis tyrimų atsakymų peržiūra online, prisijungę prie vieningos „Medicina practica“ laboratorijos informacinės sistemos.

„Pirmą kartą mūsų laboratorija įsikuria antrinio lygio sveikatos priežiūros įstaigoje. Tačiau pagrindinis iššūkis – kaip ekonomiškai suderinti teikiamų paslaugų spektrą ir padėti partneriui išsilaikyti. Juk žinome, kad dėl migracijos rajono gyventojų skaičius mažėja“, – pastebėjo „Medicina practica“ laboratorijos vadovas Svajūnas Barakauskas.

Nauja Zarasų ligoninė buvo pastatyta 2006 metais, tačiau palaipsniui susidūrė su finansinėmis bėdomis. Prieš dvejus metus netgi pasklido kalbos apie jos uždarymą. Situacija iš esmės pagerėjo pradėjus vadovauti V.Guobiui. Pernai ligoninei jau pavyko atsikratyti skolų.

Zarasų ligoninėje yra 112 stacionaro vietų, veikia priėmimo skubiosios pagalbos, vidaus ligų, vaikų ligų, dienos chirurgijos, slaugos ir palaikomojo gydymo skyriai ir konsultacinė poliklinika. Jos vadovas V.Guobys įsitikinęs, kad ši sveikatos priežiūros įstaiga atlikus kitus numatytus pertvarkymus turi gerą išsilaikymo perspektyvą.

Atestuotų medicininių tyrimų laboratorijų tinklui „Medicina practica“, šalyje jungiančiam 15 padalinių, tyrimus patiki per 200 valstybinių ir privačių gydymo įstaigų. Specialistų vertinimu, šios laboratorijos aprūpintos nuolat atnaujinama viena moderniausių ir patikimiausių įrangų Baltijos šalyse.

Kategorijos: Gamta ir žmogus, Sveikata, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė