Velykų laukimas – su margučiais ir verbomis (0)

Sekmadienį, kovo 25 dieną, 13 val., Prezidentūroje vyks visiems žmonėms atviras renginys „Velykų belaukiant…“, kurį kartu su Prezidentūra organizuoja Vilniaus etninės kultūros centras.

Artėjančių Velykų nuotaiką kurs rašytojai, tautodailininkai ir muzikantai. Lankytojai galės ne tik daugiau sužinoti apie Velykų tradicijas ar paklausyti lietuvių liaudies dainų, bet ir patys išmokti rišti verbas, marginti kiaušinius vašku ar žaisti senuosius lietuviškus žaidimus.

Renginyje dalyvaus Nacionalinės premijos laureatas rašytojas Marcelijus Martinaitis, šiemet išleidęs naują originalios struktūros ir formos knygą „Marcelijaus margučiai“. Lankytojų lauks atviras pokalbis su rašytoju apie jo vaikystės Velykas ir margučių skutinėjimą, kaip tam tikrą gyvenimo filosofiją.

Vienos didžiausių verbų pasaulyje autorė Agata Granicka su lankytojais dalinsis verbų rišimo paslaptimis. Šio meno išmokusi iš senelės ir mamos, tautodailininkė visus norinčius pamokys, kaip patiems surišti tradicinę verbą.

Renginio svečiai bus mokomi kiaušinių marginimo vašku technikos, su kuria supažindins dailininkė Laisvė Ašmonaitienė.

Susirinkusius liaudies dainomis ir žaidimais linksmins folkloro grupė „Aglija“ (vad. A.Klova) ir kanklininkė Justina Mileškaitė. Renginį ves tautodailininkė Marija Liugienė.

Renginys nemokamas, tačiau norintieji dalyvauti turi iš anksto (iki kovo 23 d.) registruotis telefonu 8 5 266 40 73 arba el. paštu ekskursijos@prezidentas.lt., nurodyti vardą, pavardę ir asmens kodą. Atvykstant būtina su savimi turėti pasą arba kitą galiojantį asmens dokumentą.

Kategorijos: Kultūra, Visi įrašai | Žymos: , , , , , , , , , .
Skaityti komentarusKomentavimo taisyklės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Reklama

Init


 

Dusodininkai

 

ethnic art.lt
Baltų šalelė